I триместр (1591) / определение беременности (45)
главная опыт мам и экспертов I триместр определение беременности вопросы и ответы Коли потрібен тест?...
Катя Барбаш
   10901
3

Коли потрібен тест? Вираховуємо день!

Коли потрібен тест? Вираховуємо день!

В останні декілька десятиліть великого поширення набули «тести на вагітність», які допомагають визначити, чи відбулося запліднення навіть на ранніх термінах, не звертаючись при цьому до лікарів.

Для цього використовують сечу або сиворотку крові жінки. В домашніх умовах, звичайно, в потрібну мить ніхто не стане видобувати свою сиворотку крові, тому використовують саме сечу. Після короткочасного контакту сечі із тестом-смужкою чи іншим тестовим приладом результат наявності або відсутності вагітності відображається у вигляді індикаторних смужок чи інших помітних маркерів.

 

Як діє тест?

«Тести на вагітність» (або експрес-тести) дозволяють швидко та якісно визначити, чи наявні у сечі гормональні маркери вагітності. Як правило, таким маркером у більшості тестів є хоріонічний гонадотрпін людини (ХГЛ).

ХГЛ підтримує функцію жовтого тіла в одному з яєчників для постійного вироблення прогестерону, який згодом буде вироблятися плацентою. Також ХГЛ є імунопригнічуючою речовиною, яка не дозволяє організму матері відторгнути плідне яйце.

ХГЛ присутній як в сечі жінок, так в сечі й чоловіків і в нормі його концентрація становить 5 mUI. Однак саме у жінок, в організмі яких ембріон імплантується у стінку матки, ХГЛ починає вироблятися в великих кількостях.

 

Коли проводити тест?

Тестувати сечу на вміст гормону хоріонічного гонадотропіну можна у будь-яку пору доби. Хоча на ранніх термінах вагітності рекомендують все ж таки проводити тест вранці – тоді концентрація ХГЛ найвища.

Як ми раніше визначили, концентрація ХГЛ у «невагітному» організмі жінки становить 5 mUI. А сучасні тести, в основному, мають чутливість в 25 mUI. Тобто тест реагує на концентрацію ХГЛ і таким чином показує результат: якщо менше 25 mUI – негативний, більше або рівно 25 mUI – позитивний. Пам’ятай, що рівень ХГЛ не підвищується миттєво при імплантації – він зростає кожні добу-дві у 2 рази.

Також треба знати, що рівень ХГЛ починає збільшуватися одразу після імплантації ембріона у стінку матки – спочатку це проявляється у картині крові, а потім вже сечі. Імплантація ж ембріона відбувається на 7-10 день після запліднення.

Виробники тестів радять проводити аналіз не раніше 15 дня від дня після овуляції (ДПО), тільки після затримки. Адже саме від овуляції вираховується ймовірність імплантації ембріона у стінку матки. Найчастіше це відбувається на 7-10 день після запліднення, однак кожен організм є унікальним і може статися як рання, так і пізня імплантація. 

Концентрація ХГЛ в організмі вагітної жінки через 7-14 днів після зачаття становить 25-100 mUI. Саме тому раніше 7-го дня після овуляції робити тест немає сенсу, щоб уникнути ситуації, коли тест може показати хибно-негативний результат.

  • Варто пам’ятати, що тести різних виробників можуть мати різну чутливість, хоча й переважна більшість з них розрахована на використання вже з першого дня затримки. Тому уважно читай інструкцію до тесту перед його використанням. 
  • Якщо ж все-таки ти не втрималася, зробила тест зарано і отримала негативний результат, то почекай декілька днів і повтори аналіз. Адже рівень ХГЛ, як ми пам’ятаємо, подвоюється кожні 2-3 дні після моменту імплантації ембріона.

Гарної вагітності!

Автор: Ольга Джеджера

ответитьзадать вопрос
Смайлы
Добавить фото
3 комментариев
Елена Тимина
планирую
не знаю, может мне просто везло на качественные тесты, но мне всегда показывало правильно. и второй раз, на внематочную тоже показало две полоски, хоть и прошли месячные... правда, вторая полоска была не такая яркая. но все таки.
Смайлы
Добавить фото
olesia strilchuk
планирую
привіт! не знаю що думати останні місячні були 15 вересня, сьогодні зробила тест-показав 1 смужечку але тягне на морську рибу якої я ніколи нелюбила і неїла, також є втома, сонливість,пощипування внизу живота.можливо таке що тест неякісний??
Смайлы
Добавить фото
Марія Солтис
2 девочки
у мене при першій вагітності тест і в 6 тижнів хибний результат показував
вірніше, полоски міняли одна одну, показуючи то першу, то другу
зате другий раз дві смужечки яскраво виділились в перший день затримки
Смайлы
Добавить фото

{ $nifTest}