0-3 месяца (3452) / лактостаз и мастит (15)
главная опыт мам и экспертов 0-3 месяца лактостаз и мастит статьи экспертов Лактостаз
Tanya Kur
   877
1

Лактостаз

Ознаки лактостазу

Болісні, часто почервонілі затвердіння на грудях – головний симптом лактостазу, або закупорки молочної протоки.

Ця неприємність може спіткати і молоду, і досвідчену маму. Причини ж походять з однієї проблеми – неповного випорожнення грудей. 

Причини лактостазу

Найчастіше це трапляється через неправильне прикладання дитини або ж годування за режимом. Немовля не висмоктує усе молоко, груди «чекають» поки їх спорожнять.

Причинами лактостазів можуть бути:

  • перевтома,
  • переохолодження грудей,
  • поганий настрій мами протягом тривалого часу,
  • незручна, надто тісна білизна,
  • незручна або своєрідна поза під час сну, наприклад, на животі, коли груди стиснуті, тощо.

Лікування лактостазу

Якщо усунути джерело застою молока, далі найпершим помічником мами у лікуванні лактостазу є її малюк. А головними ліками – часте прикладання до грудей, бажано – підборіддям дитини у напрямку болісної ґулі.

Протягом 6 годин від утворення лактостазу його ще можна повністю зцідити. Бажано перед цим обережно помасажувати місце застою, наприклад – під теплим душем. Але після зціджування – обов’язково прикласти до грудей дитину.

Лактостаз та мастит

Коли ж затвердіння супроводжується тривалою температурою – найімовірніше, це уже не лактостаз, а мастит, не просто закупорка, а запалення молочної залози.

Зверніть увагу на особливо тривожний симптом - якщо температура не падає після зціджування молока, або ж падає, а тоді знову різко піднімається. Уражене ж місце – почервоніле.

Тоді варто не відкладати візит до лікаря. Мастит може потребувати більш серйозного лікування, медикаментозного і навіть хірургічного.

ответитьзадать вопрос
Смайлы
Добавить фото

Комментариев нет. Будь первой!

{ $nifTest}