общая (3439) / знаменитые родители (46)
главная опыт мам и экспертов общая знаменитые родители статьи экспертов Марічка Падалко:...
Катя Барбаш
   18346
24

Марічка Падалко: "Сподіваюсь, я правильна мама"

Відома телеведуча каналу «1+1» Марічка Падалко цієї осені стала мамою втретє! Разом з чоловіком, відомим журналістом Єгором Соболєвим, вони виховують сина та двох донечок. Ми щиро вітаємо Марічку і раді розпитати про її власний матусин досвід.

IMG_9949- Розкажіть про своїх дітей? Яка у них різниця у віці?

Старший син  народився 2007, дочка  – 2008, и третя донечка -  1 вересня 2010. Всі вони дуже різні. Я вважаю, що мама, в якої більше ніж одна дитина, менш категорична. Бо з одною дитиною мама вважає себе дуже досвідченою, вважає, що у всіх все відбувається так, як і в неї. Якщо в неї дитина пішла в рік на горшик – як це в інших не пішла? У всіх так має бути. Коли ж у мами з'являється друга дитина, то за наявності тих самих батьків, тих самих умов виховання, діти ростуть зовсім різні. І жінка вже не така категорична  в тому, як діти мусять виглядати, як мусять себе поводити - вона попускається. Я бачу за своїм досвідом, що діти дуже різні: за характером, зовні.. Хтось раніше розмовляє, хтось раніше ложку тримає – дуже всі різні. Немає ніяких закономірностей.

- А яка ви мама: строга чи лояльна? Чи є у вас свій стиль виховання?

Сподіваюсь, що я правильна мама. Але це буде відомо, коли діти виростуть. Я дуже часто над цим замислююсь. Зараз же зовсім інший підхід до дітей,принаймні пропагується: максимально з дітьми розмовляти, ніяких фізичних покарань. По попі я ще нікого не вдарила. Хоча троє дітей і нерви деколи здають, але від цього я утримуюсь. У нас є покарання, яке я піддивилася в проекті «Суперняня»  - неслухняна лавка в коридорі, на яку я відправляю посидіти. І ще такі покарання: без цукерки, без мультика, без шоколада. Але я думаю, ми будемо тільки згодом знати, що виросте з того покоління дітей, яке ми зараз виховуємо. Того покоління, з яким рахуються, чиї інтереси беруть до уваги. Як це покоління буде відрізнятися від того, яке мало бути тільки слухняним – це була головна вимога батьків. 

Я сподіваюсь, що нове покоління виросте правильним, більш чуттєвим. Але звичайно виховувати таких дітей важче. Бо коли дитина слухняна, в тому радянському розумінні, з нею простіше. Але справа в тому, що зі слухняних дітей виростають слухняні дорослі, які, як правило, мало чого досягають у житті. Тому мені дуже важко з моєю дочкою, бо вона хоче все робити сама і тільки так, як вона скаже. Якщо вона хоче застібнути черевичок, вона його застібне. Хоча мені простіше за хвилину його застібнути  і піти на вулицю, коли двоє інших дітей вже вдягнені. Але я поважаю її бажання.

- А як взагалі лінія виховання батька, відрізняється?

В принципі ні. У нас є суттєва відмінність у підході до виховання, через що ми можемо посперечатися, то це підхід до годування. Бо при всій моїй лояльності, я все таки не можу допустити, щоб дитина ходила весь час голодна, якщо вона відмовляється поїсти. Тим більше я вважаю, це погано впливає на її настрій. Тому я можу дітям і книжки почитати, і відволікти, щоб нагодувати. Але ви знаєте, я зараз займаюся новою рубрикою, яка має вийти у «Сніданку». І в мене одна мама-педіатр запитала, чи я можу на каналі переписати диск повністю з рекламою, бо дитина їсть тільки під рекламу. Я зрозуміла, що в нас не все так погано! Це єдине в чому ми з батьком відрізняємося, бо він вважає: «Не хоче – до побачення!». В чомусь він правий. Але мені важко з цим погодитися.

- Чи відрізнялися ваші вагітності за фізичним самопочуттям: перша, друга і третя?
 
Якщо подивитися на клінічні показники, то за першу вагітність  я жодного разу не була в пологовому будинку, а за другу і третю була. Але я не вважаю, що мої друга і третя вагітності були складнішими. Навпаки, в перший раз я набагато більше хвилювалася. Оскільки одна дитина за іншою так швидко, є просто якісь фізіологічні особливості. Треба інколи крапельницю поставити, щоб там воно все міцніше трималося. Бо я, на жаль, не дотримувалася порад лікарів не піднімати важкого. Ну як я могла не піднімати маленьку дитину? Тому і з другою, і третьою була у пологовому будинку по кілька днів кілька разів. Але за внутрішніми відчуттями, мені третя вагітність далась найлегше, бо я дуже багато плавала. Я стала дуже швидко набирати вагу. Це дуже пригнічувало і я почала плавати. Спочатку по 1 км двічі на тиждень. А потім переїхала жити до батьків на дачу під Києвом – там озеро. Плавала там годину вранці – дві години ввечері.    

IMG_8669

 - А з психологічної точки зору?

З психологічної точки зору – перша вагітність  найприємніша. Бо це єдина вагітність, коли жінка може себе любити: коли захоче поспати, коли вона може сама собі бути королевою. А коли вже є дитина, вже не можеш собі цього дозволити.

- Взагалі не важко було вирішитися на трьох дітей за такий короткий проміжок часу?

Я про другу вагітність дізналася, коли вона вже була. І з третьою було так само. Я нічого наперед не вирішувала. Друга була незапланована, але не така шокуючи. Ми планували двох дітей, але не так швидко. Але третя дитина… Я сумнівалася лише одну ніч. Не те щоб сумнівалася, а переживала. А на ранок прокинулася і почала жити з цією думкою. Тим більше, мені ця думка подобалася. Хоча в перші кілька тижнів я про це навіть нікому не розказувала . Мені всі співчували, тому я нікому не розповідала.

- Для мене, як мами трьох дітей, найважчі моменти – коли діти одночасно від мене чогось хочуть: при чому говорять одночасно і всім потрібно щось своє..

У мене кілька тижнів вони були адекватні. Я так раділа: старші так добре ставилися до третьої дитинки, сперечаються, хто буде першим її тримати. Бо коли народилася друга дитина, мій старший син казав: «Маньку у смітник»!. Коли вона їла груди, він виймав з рота і казав : «Все, поїла!». Зараз вони до найменшої ставляться дуже добре, але вони вже усвідомили новину – у мами є третя дитина. А я так важко відучила їх від нашого батьківського ліжка. Тому що я першого вчасно не відучила і ми рік проспали вчотирьох. І я вже була вагітна і сказала «Ні, я з трьома спати не буду, треба щось робити» ( до того ж надивилася знов таки «Суперняню». Ми купили двохярусне ліжко і в один день я цю проблему вирішила. Ми навіть навчилися так засинати: мама почитала книжку і вийшла з кімнати. Засинають вони самі.

і вночі не приходили?

Ні не приходили. Ми спимо в одній кімнаті. А зараз почали прокидатися вночі і дертися на велике ліжко. І я собі дала просто слово, що не дозволю. Один раз дозволю і вони будуть спати рік, поки я годую (я зазвичай рік годую). Тому я зараз не висипаюся, діти не висипаються і тому вирубаються вдень на 2-4 години, бо дуже змучені битвою за маму вночі.

IMG_8608

- Ви притримуєтесь дієти для мами, що годує?

В принципі так, але я дивлюся по дитині. Вона мені багато чого дозволяє, я навіть яблука їм. Це було категорично неможливо зі старшими дітьми.

- Читала, що ви вийшли з декрету в попередні рази через 2 місяці після пологів?

Знаєте, я всім кажу, що вийти з декрету звучить дуже гучно. Для мене вийти на роботу – це працювати з 9 до 18. А з’являтися на зйомки - це зовсім різні речі. Дитина 1 числа народилася, а я поїхала на зйомку 11 числа. Я була відсутня вдома 4 години. Дитинка один раз випила пляшку молока, що я залишила і спала собі з папою нормально. Зараз я їжджу на зйомки кілька разів на тиждень, я дочку беру з собою, бо  більшість зйомок відбувається в парках, на дитячих майданчиках. Тобто дитина поруч, вона спить у візочку, я можу в будь-який момент зупинитися і погодувати її.

- Зараз над чим ви працюєте?

Я займаюся "Матусиним щоденником" і програмою  «Марічкин кінозал», що виходить перед мультиками. Це не займає багато часу. Я приїжджаю раз на кілька тижнів, ми знімаємо кілька програм. Тому для мене зараз дуже щасливе поєднання роботи і сім’ї. З одного боку ти чимось зайнятий окрім дітей, тому що дуже важко зранку до вечора робити одне й теж саме. А так на роботі трошки відпочиваєш. Є вже інші емоції, є про що з чоловіком поговорити окрім того, хто скільки разів покакав.

- Отже ви вважаєте, щ можна поєднувати сімю та роботу?

Я думає це все індивідуально: кому що треба. Хтось комфортно себе почуває тільки в ролі мами і це прийнятно для їхніх чоловіків.  Мій чоловік мене постійно змушує працювати.  І саме працювати, займатися чимось, а не заробляти гроші. Каже: «Ти можеш займатися чим завгодно, але тільки не сидіти постійно вдома. Ти сама собі будеш не цікава, мені не цікава». Хоча іноді я обурюсь цим розмовам, враховуючи, яке в мене вдома навантаження. Але за великим рахунком, я розумію, що він правий.  Моя мрія на один день помінятися з чоловіком місцями, щоб він був з дітьми повністю. Бо я його часто з малечею залишаю на кілька годин, на півдня. Але він залишається на всьому готовому: з усіма супчиками, йогуртами. Великий плюс – з батьком діти завжди краще себе поводять.

- А ви займаєтесь з дітьми розвиваючими методиками?

Звичайно перша дитина відчула на собі все. Всі карточки Домана з 6 місяців. В 1,5 року ми пішли англійською займатися. В  2 місяці були в басейні, і на кіндермюзік ми ходили.  Мама повністю задовольнила своє его. З другою дитиною ми в басейн трошки ходили. Але я вважаю, що розвиваючі заняття корисні і для мам. Бо часто важко знайти вдома годину, щоб займатися виключно дитиною, не відволікаючись на глажку, папу, телефонні розмови. Зараз мій старший синочок почав ходити в дитячу фольклорну школу. Там йому дуже подобається. Я спеціально відправила його, щоб він навчився чомусь такому справжньому, чому він навряд чи навчиться потім. Бо всякого гламуру він нахапається. Я приходжу його забирати і питаю: «Ви сьогодні грали на цих барабанчиках?»  А він каже: «Мамо, це ж не барабанчик, це ж бубон!»  Йому подобається і слава Богу. А от друга донечка  ще маленька дівчинка і переживає через появу третьої дитинки. І я дуже хочу з нею кудись ходити. Не тому, що мені потрібно її розвивати, а тому, що хочу, щоб вона розуміла: у нас є час, коли ми тільки вдвох. Бо дочка не відчуває стільки уваги, скільки хоче.

- Марічко, чи вистає часу на всіх трьох?

Чим більше у мене дітей, тим більше я активізувалась. У мене підсвідомо є комплекс: якщо у мене троє дітей, у мене не буде ні часу, ні можливості ними займатися. Ні. Хоч троє дітей, у мене все одно той буде туди ходити, той – туди. Якщо була б одна дитина, може я б не сильно ПЕРЕЙМАЛАСЬ. А троє.. Ні , це не значить, що вони обділені. Я тепер хочу з усіма трьома хоча б по разу на тиждень ходити в басейн Я зможу! Троє так троє!

ответитьзадать вопрос
Смайлы
Добавить фото
20 комментариев
Лети Ввысь
1 девочка
Маричка молодец, она всегда мне нравилась как личность, человек. А теперь еще как мама
Смайлы
Добавить фото
Oля Чумaк
Что излучаешь, то и получаешь
Боже, как прекрасно выглядят мамы троих детей!!
Я еще во времена танцев со звездами восхищалась Маричкой - она тогда только родила второго, но находилась в прекрасной форме и вытанцовывала так, как я бы не смогла и до родов
Смайлы
Добавить фото
Natalja Pipa
планирую
А що таке та "суперняня"?
А Марічка все-таки викоритовує послуги няні? Як часто?
А загалом просто супер все, що прочитала. Тішуся, що багато спільного з моїми поглядами і практикою хоча в мене ще не троє дітей, на разі
У мене чоловік ту "лавочку" сам в нас придумав. Але приємно прочитати, що є така методика
Смайлы
Добавить фото
Валентина Половко
1 мальчик и 3 девочки
"Суперняня" - это телепроект, где известная няня-психолог приводит семьи в порядок, обучая родителей воспитанию детей, а детей уважению родителей. Попутно решаются и другие проблемы (если они есть) Сейчас этот проект идет в 17.00 по телеканалу "Сити". Советую посмотреть. Сначала я с недоверием относилась к советам Джо, но когда попробовала на своих, то поняла - РАБОТАЕТ! Главное - терпение и вера в то, что все получится.
Natalja Pipa
планирую
кожн го дня йде? а я в неті щось виставлено? Бо ми телевіор не дивимся -вже 2 роки як відключили.
Валентина Половко
1 мальчик и 3 девочки
Думаю, да. не знаю, потому что мы по телеку смотрим и это в инете не ищем. Но называется "Суперняня". Еще можно забить по поисковику "Суперняня" вместе с Джо Фрост (это имя самой няни)
Natalja Pipa
планирую
А ще Марічка-молодчинка!
Смайлы
Добавить фото
Наташка Аврашка
Доброе утро. Или уже день Хотела показать одну фотку, но с телефона не пойму...
Класс! Прекрасная девушка Маричка. Она мне как журналист всегда нравилась, такая милая, такая нежная. Представляю какая она мама замечательная
Смайлы
Добавить фото
Марина Kalland
2 мальчика
Очень мне близок Маричкин подход к воспитанию детей. И "Суперняну" обожаю. даже книжка ее есть.
Смайлы
Добавить фото
Надія Лучук
2 мальчика и 4 девочки
Стільки світла, тепла, позитиву!!! Дякую!!!
Смайлы
Добавить фото
Victoria Chepelyuk
2 мальчика
ееех... і мені третього хочеться шкода, лікарі відмовляють-лякають
Natalja Pipa
планирую
а ви Бога запитайте - він підкаже
хоча в мене щось схоже і поки що страшно
Валентина Половко
1 мальчик и 3 девочки
Здорово, когда читаешь интервью таких известных людей и понимаешь - ОНИ ТОЖЕ ЛЮДИ с теми же самыми, НАШИМИ проблемами!!! (Которые по сути не проблемы а так - всего лишь жизненные задачи, с которыми кто-то справляется, а у кого-то все из рук валится). поддерживаю ее на все 200% (хотя в плане еды все-таки согласна с мужем Марички ). Самое такое, от чего у меня иногда рвало крышу - это когда Соня очень громко хотела именно то, чем сейчас играет Маша, а Маша так же громко отстаивала свое право на владение этой игрушкой. "Суперняня" - большой помощник в вопросах воспитания и теперь у нас этой проблемы нет))) Есть другие
Смайлы
Добавить фото
Антоніна Бусінка
Щоб побачити веселку, треба пережити дощ.
Мені Марічка теж дуже подобається І сподіваюсь, що вона просто чудова мама!!
А її досвід (про неслухняну лавочку із суперняні) і мені стане в пригоді
Здоров"я їй та її діткам
Смайлы
Добавить фото
Юлька Северьянова
1 девочка
умничка она) Очень понравилось про "из послушных детей вырастают послушные взрослые" )
Смайлы
Добавить фото
Татьяна Никольская
2 девочки
Дякую за досвід!
Смайлы
Добавить фото
Ирина Полулях
планирую
Супер-женщина! Я ею восхищаюсь!
Смайлы
Добавить фото
Vika Mel...a
2 мальчика
Я собі навіть уявити не могла , що у Марічки вже троє дітей!Яка вона молодець!Коли тільки все втигає робити?А саме головне вона така позитивна, чуйна, лагідна, просто супермама! Так тримати Марічко,щастя та здоров'я вам та вашим близьким!
Смайлы
Добавить фото
Маргарита Розмазнина
2 мальчика
Маричка просто молодец!! я и не знала что у неё аж трое детей!!! и никогда бы не подумала. она выглядит на все 100!
и насчет того что сидя дома становишься неинтересной она права!!! надо с этим что-то делать..
Смайлы
Добавить фото
Людмила (ツ)♥(ツ) ♥(ツ)
2 мальчика и 1 девочка
Тяжело наверное с тремя маленьукими детками, один за одним родились почти.....
Молодец, Маричка......
Смайлы
Добавить фото

{ $nifTest}