1-2 года (1952) / выплаты на ребенка (16)
главная опыт мам и экспертов 1-2 года выплаты на ребенка вопросы и ответы Надбавка по уходу за...
Гость
   517
0

Надбавка по уходу за ребенком- инвалидом.

Положена ли мамам, находящимся в отпуске по уходу за ребенком до 3 лет надбавка по уходу за ребенком инвалидом, мне позвонили из соцпомощи и сказали что, т.к. папа усыновил ребенка мне такая надбавка не положена и ее снимут за выплаченные пол года. Папа с нами не живет, алименты получили только через суд, я не работаю, ребенку 2 годика.
ответитьзадать вопрос
Смайлы
Добавить фото
2 комментариев
Ирина Павлик
Юрист
Стаття 3 ЗУ «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» передбачено, що надбавка на догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років призначається одному з батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які не працюють, не навчаються (крім заочної форми навчання), не проходять службу, не займають виборну посаду і фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом. Надбавка на догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років також призначається одному з батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами, у відпустці без збереження заробітної плати, у разі якщо дитина-інвалід потребує домашнього догляду, і вони фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом. Одинокій матері (одинокому батьку) надбавка на догляд за дитиною-інвалідом призначається незалежно від факту роботи, навчання, служби.
Виплати надбавки по догляду за дитиною інвалідом не залежать від наявності чи відсутності батька дитини. Надбавка виплачується за фактичний догляд за дитиною, тобто особа, яка фактично доглядає за дитиною не працює. Лише одинокі матері отримують надбавку в не залежності від роботи та ін.
Смайлы
Добавить фото
Оля Пастух
Хай завжди будуть мами!
Я не юрист (сподіваюсь, Вам дадуть відповідь конкретніше), але наскільки знаю, інвалідність - це завжди окрема категорія.
Смайлы
Добавить фото

{ $nifTest}