главная опыт мам и экспертов I триместр настроение статьи экспертов Неочікувана чи...
Tanya Kur
   2953
6

Неочікувана чи небажана вагітність. Поради психолога

Буває, пара планує дитину, дуже її чекає. А буває, що він та вона ще не готові до появи нащадків. Причини є різні: кар’єрне зростання, навчання, відсутність грошей, хвороба, страх стати батьком (чи мамою), невдалий попередній шлюб. 

Коли жінка за таких обставин все ж таки вагітніє, ця подія для неї може стати стресом зі знаком «мінус». Тоді у пари з’являється, тривога, переживання, страх перед майбутнім. Звісно, може бути й навпаки: звістка, що жінка завагітніла – вселяє радість у серця обох.

Що ж робити у першому випадку? Коли жінка та чоловік ще не готові до появи дитини, але у той же час, вони не хочуть вдаватися до переривання вагітності.

Неочікувана чи небажана вагітність. Поради психолога

  1. Варто прийняти вагітність, як факт. Ще краще, як Божий дар. Приміром, на дворі йде дощ, а вам хочеться сонця. Але ми не в силі змінити цю ситуацію. Тому одягаємо гумові чоботи, беремо парасолю...Так само з вагітністю. Можна гніватися на долю, Бога, партнера, інших. А можна сісти й подумати, як бути далі. Якщо постійно «накручувати» себе, стане ще гірше, і буде важко прийняти правильне рішення. У християнській молитві це звучить так: «Боже, даруй мені розум і душевний спокій, щоб прийняти те, що я не можу змінити, мужність змінити те, що можу і мудрість, щоб відрізнити одне від іншого».
  2. Відомо, що життя це – найвищий дар. Тому народження дитини, це – не покарання, не безвихідь, а радість та щастя. Так, з’являються клопоти, і їх багато, але радість і щастя материнства – це головний дивіденд, який отримає жінка та її чоловік.
  3. Робити аборт чи не робити – це одне з основних екзистенційних питань, на які відповідає жінка. В зв’язку з цим, вона може відчувати велику напругу та внутрішній конфлікт.В цьому випадку їй варто звернутися по допомогу до друзів, батьків, свого партнера, священика, психолога чи психотерапевта, щоб просто виговоритися, зменшити внутрішнє напруження. А потім, якщо треба, попросити поради.
  4. Звернення до гінеколога. Лікар розповість жінці про наслідки аборту, розвиток дитини в утробі тощо.
  5. Буває, жінка в такій ситуації замикається в собі. Тоді їй також треба спробувати допомогти. За сумною статистикою, 60% жінок відчувають примус до аборту з боку близького оточення. Тому оточення повинно не критикувати і засуджувати жінку, а підтримати. Наприклад, придбати якісь речі для майбутньої дитини, подбати про житло. Адже, як я вже зазначила, часто до аборту вдаються через брак грошей.
  6. Дуже важливо розділяти відповідальність з партнером, бо він теж причетний до зачаття. У випадку, якщо пара все ж таки вирішить перервати вагітність, то це не буде рішенням однієї людини (жінки), але й чоловіка.
  7. Довіра до минулого досвіду. Ми живемо зараз в дуже непрості часи, епоху кризи та змін. Від цього можна завалитися в депресивний стан, а можна ще більше почати цінувати життя. Раніше теж були війни, повоєнний час. Але люди продовжували одружуватися, народжувати дітей, і якось справлялися з соціальними проблемами та відсутністю найнеобхіднішого.  
  8. Довіра до власного досвіду, інтуїції. Паради психолога, інших – це добре. Але я вірю, що людина володіє також своїм унікальним досвідом, і до нього теж потрібно обов’язково звертатися.

Автор: Ольга Цурка

ответитьзадать вопрос
Смайлы
Добавить фото
3 комментариев
Екатерина
1 мальчик
У нас как раз была такая ситуация,мы с мужем только начали жить,у него в 1-м браке ЭКО,и ему врачи сказали,что естественным путем у него ничего не получится. Плюс он только менял место работы и я ушла вслед за ним. И тут как гром среди ясного неба тест. Не хотели и не планировали,квартира сьемная и т.д. Вообщем начинали жизнь с нуля и тут-такая неожиданность. Но слова врача "дети нам даются не тогда,когда мы этого просим,а тогда,когда нам это нужно" все решили. О хорошей должности на новом месте пришлось забыть-лежала на сохранении. Но сейчас все хорошо,нам уже 6 месяцев, справляемся потихоньку. У мужа есть стимул больше зарабатывать,и все не так печально,как казалось сначала. И у нас замечательный сын. Поэтому мы справимся со всеми трудностями.
Смайлы
Добавить фото
Tanya Kur
Sweet Mom
Оля Пастух
Хай завжди будуть мами!
О! Найголовніше - партнер. Хоча це таке слово дивне... Це ж БАТЬКО!
Смайлы
Добавить фото

{ $nifTest}