0-3 месяца (3452) / грудное вскармливание (334)
главная опыт мам и экспертов 0-3 месяца грудное вскармливание статьи экспертов Операція «лактація»
Tanya Kur
   2485
3

Операція «лактація»

Так, молоко практично зникло. Ні, не варто впадати в розпач і вирішувати, що все пропало і дитину доведеться переводити на штучне вигодовування. Тут вирішальним чинником є бажання жінки відновити лактацію. Адже йдеться про природний процес.

Операція «лактація»

Що треба зробити, коли молоко перегоріло? Перше і найважливіше: ЗАСПОКОЇТИСЬ. Такий досвід мали дуже багато жінок, і це не завадило їм повернутися до успішного грудного вигодовування.

Заспокоїлись? А тепер далі по пунктах.

Спочатку перевіримо

Ви впевнені, що це не звичайний лактаційний криз 1-го, 3, 7 чи 11-го місяця? Зазвичай молоко виробляється за схемою «попит – пропозиція», і постійно відбувається переналаштування лактації під нові потреби малюка.

Підозри про те, що пропозиція не встигає за попитом, мають з’явитися, якщо дитина під час годування вередує, але продовжує смоктати, а потім дедалі частіше вимагає цицю (утім, точно встановити, чи вистачає дитині молока, можна за допомогою «тесту мокрих пелюшок» ).

Також зрозуміти, що молоко перегоріло, можна під час годування, поспостерігавши за рухом малюкового підборіддя під час смоктання: коли він ковтає, то підборіддя опускається донизу, завмирає і знову починає рухатися догори. Тому чим довше підборіддя залишається внизу непорушним, то більше молока малюк проковтнув, а якщо підборіддя рухається швидко, це свідчить про зменшення кількості молока.

Психологічні засоби

Проблеми з лактацією іноді мають фізіологічні підстави (наприклад, кесарів розтин), але такі випадки за статистикою становлять лише 3 %. Насправді, за потрібного налаштування, дитину може вигодувати і дівчина, котра ще навіть не народжувала, і бабуся, у якої «все в минулому» – такі випадки відомі.

Отже, можна узагальнити і сміливо ствердити, що призупинення лактації є реакцією на стрес, із яким жінка не може впоратися самостійно. Тому дуже доречною буде стороння допомога – чоловік, родичі, подруги, у крайньому разі фаховий психолог

Їхнє завдання – створити жінці комфортні умови, допомогти розслабитись. Для цього можна взяти на себе клопоти з ведення господарства, погуляти з дитиною, зробити масаж абощо. Форми варіюються до нескінченості. Головне – щоб жінка відчула достатню зовнішню підтримку.

Фізіологічні засоби

Психологія та фізіологія йдуть руч-об-руч, часто межа між ними взагалі розмита. Тому цей підзаголовок трохи некоректний. Але лише підзаголовок

Якщо ви годуєте за розкладом, краще попрати свої принципи і бодай тимчасово перейти на вигодовування на вимогу. Якомога частіше прикладайте дитину до грудей. Коли вона смокче, зосереджуйтеся на своїх відчуттях – яка дитинка тепленька тощо.

Якщо даєте дитині пустушку, краще хоча б на час відновлення лактації відмовтеся від цієї практики. Кожен смоктальний рух має працювати на потрібний результат Та й на якості смоктання пустушка може позначатися, а зараз потрібно серйозно підняти «попит».

Якщо ви дитину догодовуєте сумішшю або зарано ввели прикорм, то для відновлення повноцінної лактації слід ввести мораторій на інші джерела поживних речовин – тільки циця!

Гарним засобом для підвищення лактації є самомасаж. Анатоми стверджують, що молочна залоза складається з 8 дольок – щоб це уявити, треба подумки провести по ній дві лінії навхрест, а потім ще дві лінії, котрі поділять навпіл утворені дольки (це вміють усі, кому доводилося ділити торт

Самомасаж слід робити уздовж кожної такої дольки від периферії до центру, «малюючи» спіралі або й просто гладячи. Але при цьому обов’язково уявляти, як молочні протоки заповнюються молоком, і подумки дякувати своєму організмові за це. Без уявлення і подяки «кіна не буде»

Надзвичайно сприяє лактації сон. Варто знайти можливість як слід відіспатися (точніше, знайти тих, хто цю можливість вам забезпечить), причому це має бути не разова акція, а регулярна.

Молоко більш охоче виробляється в теплі. Влітку це не проблема, а в більш холодні пори року треба простежити за тим, щоб мати-годувальниця не перемерзала.

Сприяють лактації і помірні фізичні навантаження та режим дня. Власне, вони не лише на лактацію працюють, а й мають загальнонормалізуючу дію

Гастрономічні засоби

Покладатися лише на них не варто, але принаймні підсилити дію психологічних та фізіологічних вони точно можуть.

Насамперед дуже корисно пити якомога більше рідини, можна навіть просто води. Класичний засіб для підвищення лактації, який рекомендують наші мами та бабусі –неміцний чай із молоком, бажано згущеним.

Можна ще заварити насіння кропу – якомога крутіше, і випити цей «чайок». Сприяє лактації і компот із сухофруктів.

У продажу є чимало засобів для підвищення лактації, але відгуки споживачів свідчать, що зазвичай ці засоби є грошима на вітер. Хоча можуть і спрацювати – адже «ефект плацебо» ніхто не скасовував

Не лише рідина, а й їжа фігурує у списку гастрономічних засобів, котрі рекомендуються матерям-годувальницям: кандьор (просяна каша з молоком), насіння кунжуту та соняшника.

Ось так виглядає узагальнений досвід людства з відновлення лактації. Ніхто не каже, що це простіше простого, але нічого надприродного це саме відновлення лактації не вимагає. Тож якщо ви потрапили у таку ситуацію, то цілком можете змінити її – і нехай вам у цьому щастить!

Автор: Атанайя

ответитьзадать вопрос
Смайлы
Добавить фото
16 комментариев
Наталья Атта
2 девочки
А мне понравилась статья, может, молоко и не перегорает, не знаю, но откуда тогда взялся этот термин, который понятен сегодня всем. И от стресса молоко пропадает.
И еще в конце сказано, что обобщенный опыт человечества, а не научная статья специалиста.
Смайлы
Добавить фото
Dobra Kobra
кобры добры
а мне вот этот термин "перегорает" ну совсем непонятен...можете объяснить, что он значит?

как по мне, то это банальная отмазка или незнание или нежелание обобщенная "проблема с молоком"

и нет, молоко от стресса не пропадает. выше Марина доступно это объяснила
Марі К.
Ыч
"И от стресса молоко пропадает" - почему вы так считаете?
Dobra Kobra
кобры добры
видно, потому что кроме того, что существует "термин,который понятен сегодня всем" - перегоревшее молоко, то наравне с этим существует стойкое убеждение, что от стресса молоко перегорает....

ага...а во время войны женщины и под пулями кормили и во время бомбежки....спокойное и безмятежное время без стресса
Марі К.
Ыч
Что значит молоко перегорело? Откуда вообще термин. Успешный опыт гв может быть и у мамы ничего не знающей о лактации, просто прикладывающей ребенка к груди и всё. Но если мама решилась писать статью о теории этого мало.
Смайлы
Добавить фото
Марі К.
Ыч
От стресса молоко не пропадает. От стресса вырабатывается адреналин, а окситоцин наоборот уменьшается. Молока не становится меньше, но его сложнее добывать ребенку.
Смайлы
Добавить фото
Наталья Атта
2 девочки
Я так не считаю, просто многие рассказывают подобные вещи.
Я, слава Богу, подобного опыта не имею, все было хорошо с ГВ.
Насчет перегорает та же история. Не знаю, почему так говорят, но это понятное слово для всех, почему его не использовать?
И вообще я написала свое мнение о статье, спорить ни с кем не собиралась. Если кого задела - извините.
Смайлы
Добавить фото
Dobra Kobra
кобры добры
"многие рассказывают" - вы правы, однозначно правы! именно так и возникают заблуждения, которые многие принимают за истину....

мало молока, перегоревшее молоко, нежирное молоко, немолочная (или молочная) мама, пропадающее от стресса молоко, ребенок, который отказывается от груди в 1 месяц и прочее-прочее-прочее....это все толки одного происхождения.

Именно потому и обидно, что на сайте который раньше по крайней мере поддерживал естественное материнство и ГВ появляются такие вот статьи. Имхо, на таком сайте должны быть именно научные статьи - содержащие предельно четкую и правильную информацию, потому что многие лезут в интернет и доверяют прочитанному.
Марі К.
Ыч
Почему нет, давайте поспорим)
Dobra Kobra
кобры добры
тебе нельзя спорить - ты ж беременная....ещё ребенок будет нервным и спорщиком
Dobra Kobra
кобры добры
молоко не перегорает

не статья, а полный сбор мифов и заблуждений о молоке...хотя рациональное зерно есть
Смайлы
Добавить фото
Tanya Kur
Sweet Mom
У автора трое детей и большой опыт успешного ГВ
Dobra Kobra
кобры добры
компот из сухофруктов помогает лактации?
любое теплое питье может обеспечивать прилив, но никак не увеличивает количество молока

Таня, трое детей и успешное ГВ - это очень хорошо, но это совсем не означает знание В общем, как всегда в статьях на СМ - куча воды и лишней информации, которая может ввести в заблуждение....я так понимаю, есть установленное количество знаком для статьи?

Советы по решению этой проблемы вполне можно было бы уместить в куда меньшем объеме текста...
многабккофф
Марі К.
Ыч
Мама может родить и успешно выкормить 6-х детей и при этом быть уверенной, что если кормящая мать плохо питается, у нее будет мало сил и ночью ее молоко, простите за дурацкий пример, смогут похитить инопланетяне. И при этом у нее будет отличное гв. Но вот если она начнет писать статью об этом, это будет уже странно)
Наталья Атта
2 девочки
Вот такая я отсталая, необразованная, СЕЛО, одним словом!
Но мирная, честно!
Смайлы
Добавить фото
ира каминская
1 мальчик и 1 девочка
Блин....как это попало на сайт?!судя по статье у меня молоко уже 100500 раз должно было пропасть,от стреса в первую очередь,уж очень за мужа переживаю...Сайт изменился и не в лучшую сторону(
Смайлы
Добавить фото

{ $nifTest}