общая (3444) / юридические вопросы (404)
главная опыт мам и экспертов общая юридические вопросы вопросы и ответы Отпуск походу за...
Галина
   308
1

Отпуск походу за ребенком для бабушки

Здравствуйте! Дочка, гражданка Украины. Живет и работает в Канаде. Летом рожает. Я хотела бы оформить декретный отпуск на себя, бабушку. Но на работе мне сказали, что не положено, так как дочка не работает в Украине и значит понятия как такового "отпуск" не может быть. Я госслужащая. Спасибо.

ответитьзадать вопрос
Смайлы
Добавить фото
4 комментариев
Ирина Павлик
Має 13 – ти річний досвід роботи в юридичній сфері. Свідоцтво про право на...
Відповідно до частини сьомої статті 179 КЗпП України та частини третьої статті 18 Закону України "Про відпустки" передбачено, що відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку може бути використана повністю або частинами батьком дитини, бабою, дідом чи іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною, або особою, яка усиновила чи взяла під опіку дитину.
Згідно з частиною четвертою статті 20 Закону України "Про відпустки" підставою для надання такої відпустки зазначеним вище особам є довідка з місця роботи (служби, навчання) матері дитини про те, що вона вийшла на роботу до закінчення строку відпустки для догляду за дитиною і виплата їй допомоги по догляду за дитиною припинена (із зазначенням дати).
Отже, лише за умови надання довідки з місця роботи матері дитини згідно зі встановленими законодавством вимогами статтею 2 Закону України "Про відпустки" гарантовано право батька дитини, бабусі, діда чи інших родичів, які фактично доглядають за дитиною, на отримання відпустки визначеної тривалості із збереженням на її період місця роботи (посади), допомоги у випадках, передбачених цим Законом.
Згідно зі статтею 42 Господарського кодексу України підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.
Статтею 2 Закону України "Про відпустки" визначено, що право на відпустки мають громадяни України, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи.
Тому, у Ващому випадку, дійсно можуть відмовити у надані відпустки, оскільки надати довідку з місці роботи Вашої дочки на території України не можливо.
Смайлы
Добавить фото
Oля Чумaк
Главный модератор СвітМам
Вроде бы нужна справка с места работы матери о том, что она вышла на работу и не находится в декрете. Поэтому вам так говорят.
Подождем еще комментарий нашего юриста.
Смайлы
Добавить фото
Оля
беременна на 20 неделе
Минус 15 кг за 2 месяца http://bit.ly/15kg2m
Смайлы
Добавить фото
Оля
беременна на 20 неделе
Минус 15 кг за 2 месяца http://bit.ly/15kg2m
Смайлы
Добавить фото

{ $nifTest}