главная опыт мам и экспертов роды партнерские роды статьи экспертов Партнерські пологи:...
Tanya Kur
   1792
4

Партнерські пологи: кого взяти у партнери?

«Ми обидва у цьому винні, тож відповідати будемо разом!» – часто думає сучасна жінка все ближче до пологів Хто ж може стати вашим partner in crime в місії «пологи»?

Партнерські пологи: кого взяти у партнери?

Що таке партнерські пологи? Хто може бути вашим партнером? Чим він чи вона може бути корисним? Про це Світ Мам поговорив з Мазка Василиною Василівною, акушером-гінекологом клініки Into-Sana, спеціалістом з ведення вагітності.

Ще не так давно наші мами і бабусі народжували у пологових будинках, куди відвідувачів не пускали взагалі. За дверима мусив чекати навіть тато малечі, а всі побачення відбувались в режимі шоу «за склом»: тато та рідні – на вулиці, а молода мама виглядає через вікно пологового, часом показуючи родичам конвертик у руках. Вперше чоловік мав змогу побачити дружину і новонароджену дитину у день виписки, на яку, зазвичай, збиралися всі рідні та близькі. Сьогодні це здається дикістю. Тато може відвідувати вас весь час перебування у пологовому і все більшої популярності набувають партнерські пологи.

Кого ж узяти з собою?

Більшості жінок на думку приходить власний чоловік, адже він найбільше причетний до цього процесу J Проте, у вашій групі підтримки може бути хто завгодно – мама, подруга, сестра або ж інша близька людина. Головне – ви маєте їй довіряти і вона чи він мають бути до цього готові. 

Досить часто чоловік потрапляє на пологи за бажанням дружини, абсолютно не готовим до процесу. У цьому випадку він може зайняти лише позицію спостерігача, що лише посилить безпорадність жінки у цей момент.

Аби вирішити кого взяти до пологової зали, слід зважити всі моменті і врахувати основні принципи:

  1. Двостороння добровільна згода жінки та партнера народжувати разом.
  2. Партнер має бути готовим до активної  участі в пологах, а не до присутності у якості глядача.
  3. До партнерських пологів необхідно підготуватися обом партнерам. В цьому вам допоможе курс освітніх лекцій. Партнер має знати, що за зміни відбуваються в жіночому організмі під час пологів, про методи знеболення (масаж, пози, акупунктура, аромотерапія, техніки дихання), аби безпечно та ефективно допомагати породіллі.

Основне завдання партнера у пологах – забезпечити породіллі максимальний емоційний спокій під час пологів і можливість сконцентруватися на своїх відчуттях. Коли поруч із жінкою людина, якій вона повністю довіряє, яка може заспокоїти та зменшити напругу – пологи проходять значно швидше, простіше та фізично легше для мами і дитини.

Якщо на пологах присутній тато, це дає змогу встановити більш тісний контакт дитинки з татом. Проте головне – бути корисним, а не заважати.

Реальна допомога в пологах чи данина моді?

Дуже важливо зрозуміти, що означає партнерство. Адже це не лише присутність у пологовому залі, з газетою в кутку на вільному стільці. Група підтримки може допомогти майбутній мамі як морально, так і фізично, а для цього потрібно знати – як.

Вчасно сказане добре слово, ніжна посмішка – мотивують та підбадьорюють; масаж та сумісне дихання сприяють швидкому та гармонійному протіканню процесів пологів. До всього партнер контактує  з лікарем, приймає рішення про різного роду втручання у природній процес, якщо необхідно, та може сконцентрувати увагу жінки на отриманих рекомендаціях. В разі виникнення питань та неочікуваних ситуацій партнер може покликати на допомогу медичний персонал; прийняти рішення про необхідність епідуральної анестезії або позапланового кесарева. 

Пологи – процес довгий, емоційно виснажливий, мало схожий на прогулянки під місяцем у теплий весняний день. Це, безумовно, таїнство, інтимний момент приходу нової людини у цей світ. І розділити його важливо не просто з тим, хто причетний до процесу, але і готовий морально. З тім, хто зможе зберегти «холодну» голову, чітко мислити і швидко приймати відповідальні рішення, не соромитиметься задавати питання і робити все це швидко.

Окрім цього, партнер, якого ви оберете, має дуже добре знати саме вас, відчувати інтуїтивно, коли вам погано, боляче і що вам може допомогти. Бажано ще і бути обізнаним у самому процесі пологів, його етапах та можливих варіантах розвитку. Тож зважте добре і запросіть того, хто реально зможе вам допомогти.

Якщо ви вже визначились зі складом групи підтримки, то щоб попасти до пологової зали партнер має:

  1. Бути на момент пологів здоровим (без ознак ГРВІ)
  2.  Здати аналізи (флюорографія)
  3. Взяти з собою чистий змінний одяг (бажано х/б)

Бажаємо натхнення та легких пологів!

Автор: Тетяна Котелкіна

ответитьзадать вопрос
Смайлы
Добавить фото
9 комментариев
Оля
беременна на 20 неделе
Минус 15 кг за 2 месяца http://bit.ly/15kg2m
Смайлы
Добавить фото
Оля
беременна на 20 неделе
Минус 15 кг за 2 месяца http://bit.ly/15kg2m
Смайлы
Добавить фото
Оля
беременна на 20 неделе
Минус 15 кг за 2 месяца http://bit.ly/15kg2m
Смайлы
Добавить фото
Елизавета
3 мальчика и 1 девочка
Мне было очень приятно, что муж был со мной. Морально очень поддержал.

Смайлы
Добавить фото
Tanya Kur
Mom
Молодец муж)) А мы на вторые роды планировали вместе пойти (я лежала на сохранении) - но он не успел, я родила)
Оля
беременна на 20 неделе
Минус 15 кг за 2 месяца http://bit.ly/15kg2m
Смайлы
Добавить фото
Маша пузатик
планирую
Я тоже брала на роды мужа, а знакомая брала на роды свою маму. Главное, чтобы была моральная поддержка! Вместе рожать как-то спокойней и даже веселее ))
Смайлы
Добавить фото
Oля Чумaк
Главный модератор СвітМам
Я первые роды рожала с мамой. А вторые - у мамы (она у меня акушерка) с мужем.
Мамина забота, умноженная на профессиональный опыт, очень меня поддержала и помогла.
Regina
Рожать с мамой - даже представить себе такого не могу с мужем может быть, но муж должен быть адекватный, помогать а не падать в обморок. Честно говоря, совшала всякие истории про мужей на родах, которые или умудрялись напиться в процесссе, или требовали внимания к себе, позабыв про супругу ...

{ $nifTest}