0-3 месяца (3452) / переношенный ребенок (2)
главная опыт мам и экспертов 0-3 месяца переношенный ребенок статьи экспертов Переношена дитина
Tanya Kur
   1320
4

Переношена дитина

Є малюки, що не поспішають народжуватися. Для мами та самої дитини це не дуже добре. Затримка пологів негативно впливає на перебіг вагітності. Причини переношування бувають різними. Серед них – ендокринні порушення у мами, екстрагенітальні хвороби породіллі, а також її вік після 30-35. Ці жінки складають групу ризику з переношування.

А от про особливості малюків, що народились від переношеної вагітності, більше знає Людмила Григорівна Кузюк, молодший науковий співробітник Державної установи «Інститут педіатрії,  акушерства і гінекології Національної Академії наук України», лікар-педіатр медичної мережі «Добробут».

Переношена дитина

Переношеною вважається дитинка, яка народилася після сорока двох тижнів. Нормальна вагітність триває сорок тижнів. Якщо минуло вже 294 дні, а пологів нема, то вагітність вважають переношеною. Крім цього, у дитини мають бути наявні ознаки переношеності.

Ознаки переношеної вагітності

Коли жінка переношує вагітність, то плацента, яка живить дитину, старіє. Відповідно, малюк не отримує необхідну кількість поживних речовин. Тому, коли така дитинка народжується, як правило, тім’ячко в неї менше, ніж у доношених дітей, шви сходяться більше.

В нормі тім’ячко в новонародженого малюка повинно бути розміром приблизно 2 на 2 сантиметри. У переношеної дитини воно суттєво менше. Через це кістки голови погано рухаються в пологах і материнські пологові шляхи часто травмуються. У переношеної дитини воно закривається трохи швидше, ніж у доношеної.

Такі малюки, зазвичай, мають нижчу масу тіла, але потім добирають до норми. У них великі нігті, які можна стригти навіть у перший день після пологів та майже зовсім нема підшкірно-жирової клітковини. Шкіра у переношених малюків вже без пологової змазки. Вона суха, гіпотрофічна і потребує в подальшому якісного зволоження.

Є багато акушерських ознак переношеної вагітності, які видно на УЗД. Тож, якщо лікар ультразвукової діагностики бачить, що плацента старіє, то акушери-гінекологи стараються викликати пологи і якомога швидше їх провести. Буває, що в жінки нерегулярні місячні, вона порахувала дату можливого зачаття і вважає, що переношує дитину. Але під час ультразвукового дослідження видно, що плацента в нормальному стані, дитинка почуває себе гарно. Отже, і переживати не варто.

Інша річ, коли старіє дитяче місце. Адже плід живиться за рахунок речовин, що надає плацента. Якщо там з’являються кальцифікати, то плацента вже не в змозі повноцінно забезпечити свою функцію і дитина може страждати. Вже після 40 тижнів кожна вагітна знаходиться під наглядом лікарів.

Малюк, який народився пізніше терміну, нічим не відрізняється від інших дітей в подальшому житті.  Його так само треба годувати, доглядати, любити. Втім, перший триместр життя після народження шкіра таких діточок потребуватиме підвищеної уваги.

Переношений малюк: особливості догляду

На третю-п’яту добу після народження шкіра новонародженого починає сильно лущитись. Адже після пологів вона не була захищена спеціальною змазкою. Через це шкірні покрови у таких малюків дуже сухі, особливо на долоньках та ступнях. Лущення проходить у малюків без будь-якого лікування і  цього не варто лякатися. Часто у переношеного малюка педіатри спостерігають подразнення, попрілості і навіть шкірні інфекції. Тому особливу увагу після народження дитинки приділяють саме шкірі.

Купати переношених малюків в травах лікарі не рекомендують. Краще використовувати засоби по догляду для дитини. Все, що йде для зволоження шкіри і для зволоження після купання: різні лосьйони, гелі та креми для зволоження шкіри немовлят. Післяродова сухість, як правило, проходить впродовж місяця.

Втім, доглядати за переношеною дитиною треба правильно: після миття шкіру обов’язково треба гарно висушити. А тільки потім наносити засоби догляду. Якщо ж нанести на вологу шкіру, то її стан тільки погіршиться. Не забувайте про повітряні ванни. Обов’язково викладайте роздягненого малюка на 5-10 хвилин без підгузників та пелюшок. В залежності від сезону час повітряних ванн можна збільшувати, але не одразу, а поступово. Адже  новонароджені ще тільки адаптуються до навколишнього середовища, вони швидко мерзнуть. Якщо надворі спека, то старайтесь не кутати малюка. Одягайте дитя по погоді, щоб шкіра не запріла.

Підготувала Вікторія Астахова

ответитьзадать вопрос
Смайлы
Добавить фото
14 комментариев
Ірина Замкова
1 девочка
Важко пояснити та виявити причини чому дітки народжуються недоношеними чи переношеними. Скільки питала у лікарів або просто матусь таких діток, однозначної відповіді немає ніхто. Але так чомусь буває (
Добре те, що зараз надають повний догляд та максимально допомагають таким діткам, як державні, так і приватні медичні заклади.
Зі свого боку, вірячи психосоматичній медицині, скажу, що потрібно бути готовою прийняти дитину у цей світ, і вміти показати їй, ще в утробі, що цей світ - прекрасний. І він чекає на її появу. А головне - чекають люблячі один одного матуся і татко )
Будьте щасливими під час очікування дитини, незважаючи ні на що. Адже ваша кровинка так тонко відчуває життя, в яке вона має вступити.
Бажаю всім здорових діток!
Смайлы
Добавить фото
Оля
беременна на 20 неделе
Минус 15 кг за 2 месяца http://bit.ly/15kg2m
Смайлы
Добавить фото
Оля
беременна на 20 неделе
Минус 15 кг за 2 месяца http://bit.ly/15kg2m
Смайлы
Добавить фото
Вероніка
Живу у Швеціі, нормальна вагітність тут вважається від 37 до 42 тижнів, при відсутності проблем у майбутньої матері (в аналізі крові та сечі) і у випадку, якщо пологи не почалися самостійно, викликають пологи рівно наступного дня після повних 42 тижнів (тобто 42 плюс 1). Звичайно ж підрахунок цей часто приблизний на початку вагітності, але вже на першому УЗД можна виміряти розміри дитини і визначити, чи правильно встановлений строк вагітності. УЗД роблять тільки на 12 та 20 тижні, якщо вагітність протікає без відхилень. Будь-ласка, приведіть джерела інформації, що приведена у статті, адже вона не відповідає медичним стандартам розвинених країн з високим рівнем медичного обслуговування.
Смайлы
Добавить фото
Tanya Kur
Mom
Основне джерело - досвiд лiкаря Людмили Кузюк. Гадаю, вона як практик та науковець, опираеться на щоденну практику свою та своiх колег
Вероніка
Маю надію, що ваш сайт в майбутньому шукатиме і інші джерела інформаціі, адже як я вже писала, така інформація не відповідає встановленим стандартам медично-наукової спільноти розвинених європейських країн. Це, вибачте, шкільний твір на вільну тему... а тема дуже важлива, стаття ж лише дезінформує.
Tanya Kur
Mom
Дякуемо вам за те, що подiлилися своiми мiркуванями
Оля
беременна на 20 неделе
Минус 15 кг за 2 месяца http://bit.ly/15kg2m
Смайлы
Добавить фото
Oля Чумaк
Главный модератор СвітМам
И у нас до 42 недели беременность не называют переношенной. (в статье об этом и написано) Рожала в 41 неделю с копейками - нормальная, доношенная-НЕпереношенная беременность.
Смайлы
Добавить фото
Tanya Kur
Mom
Верно И еще в статье написано, что признаки переношенности - это вовсе не даты родов, не сроки беременности, а особенности кожи родившихся деток, родничка, ногтей и прочее. И что эти особенности просто требуют чуть больше внимания
Оля
беременна на 20 неделе
Минус 15 кг за 2 месяца http://bit.ly/15kg2m
Смайлы
Добавить фото
Оля
беременна на 20 неделе
Минус 15 кг за 2 месяца http://bit.ly/15kg2m
Смайлы
Добавить фото
Елена Бихунова
планирую
Оба моих малыша родились на пару недель позже срока УЗИ и других вычислений. Естественно с оценкой 9 из 10. А что до протоколов в "развитых" странах... конечно, хорошо
Смайлы
Добавить фото
Елена Бихунова
планирую
Естественные роды, запятую там не поставила)), а первенца рожала, если верить подсчётам, после 43-й недели, младшенького- УЗИ показало срок начало сентября, а родились в начале октября))

{ $nifTest}