4-12 месяцев (3314) / введение прикорма (108)
главная опыт мам и экспертов 4-12 месяцев введение прикорма статьи экспертов Перший прикорм...
Tanya Kur
   3546
17

Перший прикорм немовлят: мудро, зважено, спокійно

Введення прикорму має бути легким та приємним процесом, продовженням духовного зв’язку дитини з мамою, привчанням дитини до розумного і культурного прийому їжі.

Про те, чого не пишуть книжки на тему прикорму, розповість нам зі свого багаторічного досвіду лікар-педіатр вищої категорії Наталія Беренда.

Суть і мета прикорму

Прикорм – це не вища математика, не суворе виконання стандартних таблиць прикорму. Цим словом називають продукти, які дають діткам до року, окрім основної їжі: грудного молока чи суміші.

Основна їжа, особливо якщо це грудне молоко, залишається найважливішою. Вся інша – знайомить дитину з новими смаками, можна сказати, зі світом, а також допомагає забезпечити організм дитини більшою кількістю та різноманітністю поживних речовин. Отже, суть прикорму – допоміжна, а мета – збагачувальна.

Перший прикорм немовлят: мудро, зважено, спокійно

Розумне вигодовування дітей, особливо першого року, – це основа здоров’я на ціле життя. Наскільки дитина готова до введення прикорму – покаже вона сама своїм інтересом і готовністю до ковтання густої їжі, сидіння. Але часто порада педіатра може бути вирішальною.

Роль педіатра у порадах стосовно прикорму

Теперішнє покоління мам може багато що прочитати в Інтернеті. Але хочеться додати, що як «заочно діагнозів не ставлять», так само тільки педіатр може іноді побачити потребу вашої дитини безпосередньо. Особливо це стосується діток із груп ризику: передчасно народжених, схильних до алергічних реакцій, із вродженими і спадковими хворобами.

Якщо педіатр на «своєму» місці, то саме про потребу проконсультуватися насамперед із ним подумає кожна мама, коли виникнуть питання. Педіатр повинен бути фахівцем у всіх основних галузях медицини, бачити дитину різносторонньо. А також знати її батьків, щоб мати змогу індивідуально підходити до кожного свого маленького «підопічного», щоб не казати «пацієнта».

З чого починати введення прикорму

Колись розпочинали з фруктів, злакових каш. Зараз віддають перевагу овочам, які характерні для даної місцевості та не алергенні. Вони досить легко засвоюються, не спричиняють проблем із травленням навіть у наймолодших, 6-місячних діток. До речі, раніше 6-ти місяців вводити прикорм дитині в Україні визнано недоречним. Винятком можуть бути хіба що діти згаданих груп ризику, і то залежно від індивідуальних потреб.

Хочеться наголосити, що стандартні норми введення прикорму – це лише допомога, орієнтир для батьків. Задоволення від нового смаку і процесу прийому їжі (скільки б її не було з’їдено чи розлито довкола ротика) є важливішим, ніж точне виконання норми в грамах.

Поняття «смачне»

Далеко не завжди смаки дитини співпадатимуть зі смаками мами. Дитина готова сприймати кожен смак у чистому вигляді як делікатес. Тому не треба поспішати привчати її до солі, цукру, інших приправ.  За своє життя дитина встигне скуштувати все, а поки що навіть звичайна морква для неї – це щось особливе.

Те, що смачне для дорослих, дуже часто не має нічого спільного з корисністю. Тому мамам не можна впадати у спокусу догоджати дітям тим же цукром чи надмірною кількістю масла. Треба сприяти формуванню добрих, справжніх смаків до здорової їжі.

Перевага – стравам, приготованим мамою

Дитяче харчування в баночках – непоганий варіант. Але коли готує мама, вона вкладає важливий компонент – любов. Тоді годування є спілкуванням мами й дитини, частиною духовного зв’язку. Великою допомогою є сучасні морозильні камери, в яких можна зберігати всі необхідні овочі, фрукти і ягоди, щоб готувати їх уже в потрібний момент.

Мамою закладається також культура харчування. До неї відносимо звичку споживати страви не на вулиці, а в спокійній звичній обстановці, за столом. Хоча всі знають, що на свіжому повітрі кращий апетит, однак не варто привчати дитину до цього фактора. Щоб у майбутньому уникнути аналогічних звичок, наприклад, їсти перед телевізором.

Гарного апетиту і міцного здоров’я діткам!

Автор: Оля Пастух

ответитьзадать вопрос
Смайлы
Добавить фото
6 комментариев
Grinch (ᵔ.ᵔ)
Всё что ни делается, делается к лучшему
"Задоволення від нового смаку і процесу прийому їжі (скільки б її не було з’їдено чи розлито довкола ротика) є важливішим, ніж точне виконання норми в грамах" - это точно!!! И важно, чтобы все переживающие мамы, пытающиеся любыми способами накормить своих малышей, об этом помнили.
Смайлы
Добавить фото
Мадам Ред
Я какая-то загадочная...
Прикорм - не только питательно, а весело и познавательно.
Смайлы
Добавить фото
Tanya Kur
Sweet Mom
я до сих пор вспоминаю, как мы первый раз кормились) даже фотосессия по этому поводу имеется
Oля Чумaк
Что излучаешь, то и получаешь
Проверено, самое вкусное и желанное - то, что у мамы в тарелке))
Смайлы
Добавить фото
Оля Пастух
Хай завжди будуть мами!
Напевно, я саме тому й ставилась до прикорму як до чогось такого страшно складного, бо лякали таблиці прикорму ))
Смайлы
Добавить фото
Елена Очкора
Поражаюсь мамами, которые радуются, что детка до года может слопать пол пачки сладкого магазинного прикорма. Не слишком угождать таким "вкусам" - очень важно.
Смайлы
Добавить фото

{ $nifTest}