главная опыт мам и экспертов роды дыхание статьи экспертов Правильне дихання при...
Tanya Kur
   1816
8

Правильне дихання при пологах. Дихальна гімнастика для вагітних

«Правильне» дихання під час пологів зменшує больові відчуття, полегшує перебіг пологів, забезпечує адекватне постачання кисню малюку. Тому мамі так важливо освоїти дихальні вправи.

Правильне дихання при пологах. Дихальна гімнастика для вагітних

Як відомо, пологи діляться на три періоди: перейми, потуги і народження плаценти. На кожній з цих стадій дихання дещо різне, але основа одна: черевне дихання. Для того, щоб його потренувати, поклади руки на живіт і намагайся дихати так, щоб груди залишалися нерухомими, а руки (і живіт) піднімалися та опускалися. Запам'ятай, у пологах всі вдихи мають бути через ніс, а видихи через рот, при цьому губи треба скласти трубочкою (це збільшує опір повітрю, яке видуваєш, а отже, розтягує видих).

Дихаємо повільно

Коли почнуться «справжні» перейми і з'являться неприємні відчуття, допоможе перший тип дихання – сповільнений. Деяким такий тип дихання підходить і для всього періоду пологів. Зазвичай людина робить до 17 дихальних рухів на хвилину і завжди вдих коротший, ніж видих. Для знеболення переймів середньої сили необхідно дихати глибоко і повільно.

Спершу робити повільний і глибокий вдих на 3 секунди – видих на 7 секунд. Тренуватися краще, маючи перед очима годинник зі секундною стрілкою. Таким чином, вийде 6 дихальних рухів на хвилину. Чим сильніші перейми, тим повільніше треба дихати: вдих на 5 секунд – видих на 10 (виходить 4 дихальних рухи на хвилину). А потім ще рідше: вдих на 6 секунд – видих на 12 (виходить 3 дихальних рухи на хвилину).

Освоюємо техніку дихання

Тренуючись під час вагітності, спробуй дихати в різних положеннях: сидячи, лежачи, стоячи, рачки. При кожному видиху звертай увагу на розслаблення різних частин тіла – так ти розслабиш всі потрібні м'язи.

Коли перейми стають сильними і болючими, сповільнене дихання вже не допомагає. Йому на зміну приходить наступний тип: дихання хвилею. Перейми йдуть хвилеподібно, спочатку наростають, потім тримаються деякий час, потім сила переймів зменшується. Твоє дихання повинне повторювати цю хвилю: спочатку повільне і глибоке, потім сила переймів наростає, і дихання стає частим і поверхневим (так зване дихання «собачкою», потім перейми стихають, і дихання поступово знову переходить в повільне і глибоке.

Дихання «собачкою» можна замінити диханням «свічкою» (повільний глибокий вдих через ніс і різкий видих через рот). Непогано робити передих (вдих – видих як при диханні «собачкою» – видування – трохи розтягнутий, але швидкий видих). Ще можна «будувати піраміди» (вдих – видих – видування, потім 2 вдихи – видихи – видування, 3 вдихи – видихи – видування і у зворотному порядку).

Часто від інтенсивного дихання сильно сушить ніс і рот. Щоб уникнути цього, торкайся кінчиком язика до піднебіння відразу за зубами. Це зволожить вдихуване повітря. Долонями з розкритими пальцями злегка прикрий ніс і рот під час дихання, долоні затримуватимуть вологу. Можна періодично полоскати рот або пити воду.

Вдих і видих при потугах

Найвідповідальніший період пологів – потуги. Декілька потуг доведеться «продихати», але коли лікар дозволить тужитися – роби це з повною віддачею! Дихання в потугах: глибокий вдих через рот, затримка дихання (в цей час треба дивитися на пупок і тужитися на промежину (як при запорі). Повільний видих.

Головне різко не видихати і не кричати, інакше вся сила піде в крик, і потуга буде неефективною. Якщо все робити правильно, то за одну потугу треба потужитися всього 3 рази.

Пам'ятай, що тривалість дихальної гімнастики не повинна перевищувати 10 хвилин на день. Частіші дихальні вправи можуть викликати зниження концентрації вуглекислого газу в крові і запаморочення. Якщо під час виконання вправ ти відчула запаморочення, вдихни і не видихай 20-30 секунд – запаморочення мине.

Не лякайся, якщо на перший погляд вся ця техніка здається важкою. Поки є час, тренуйся помалу щодня, тоді до пологів виробиться автоматизм і все пройде на ура.

Автор: Мадам Ред

ответитьзадать вопрос
Смайлы
Добавить фото
7 комментариев
Tanya Kur
Mom
Могу сказать, что мне дыхание в родах ОЧЕНЬ помогло. Я конечно, не вспомнила все эти дыхательные упражнения, но даже попытки "продышать" схватки и дышать медленно, расслабляться - уменьшили болевые ощущения и сильно ускорили роды, я просто уверена в этом
Смайлы
Добавить фото
Oля Чумaк
Главный модератор СвітМам
В первые роды вообще не помню, как дышала в родах: на окситоцине схватки были адскими: не помню, дышала ли вообще. Вторые роды были легкими, а дыхание в родах каким-то естественным образом вышло почти так, как тут описано.
Смайлы
Добавить фото
Оля
беременна на 20 неделе
Минус 15 кг за 2 месяца http://bit.ly/15kg2m
Смайлы
Добавить фото
Grinch (ᵔ.ᵔ)
Модератор СвітМам
Помню свои первые роды и как мне подруга, сидя на работе, шепотом в трубку читала с интернета, как правильно дышать на схватках)))
Смайлы
Добавить фото
Оля Пастух
Хоч я і читала про правильне дихання при пологах, але, звичайно, готовою до цього не була. Бо скільки не читай, але коли потрапляєш у таку ситуацію, все виглядає зовсім по-інакшому.
Але лікарка мене заохотила і підтримала у правильному диханні. Вдячна їй. Хоч у мене й не дуже виходило, але ефект пам"ятаю.
Таки дуже варто вправлятися перед пологами. Хоч, як тут сказано, без фанатизму, щоб не перестаратись.
Смайлы
Добавить фото
Оля Пастух
Хто б подумав: освоєння простих технік дихання може так сильно вплинути на родовий біль і перебіг пологів!
Смайлы
Добавить фото
Оля
беременна на 20 неделе
Минус 15 кг за 2 месяца http://bit.ly/15kg2m
Смайлы
Добавить фото

{ $nifTest}