общая (3400) / юридические вопросы (400)
главная опыт мам и экспертов общая юридические вопросы вопросы и ответы прописка в мою квартиру
Гость
   339
0

прописка в мою квартиру

Я живу с детьми и семьёй в квартире, которая пропорционально принадлежит маме, папе, брату и мне. Прописан в ней только папа. Может ли он прописать туда человека,без нашего согласия? Чем это мне грозит? Мы считаем квартиру своей. Спасибо
ответитьзадать вопрос
Смайлы
Добавить фото
4 комментариев
Ирина Павлик
Юрист
Вселення в неприватизовану квартиру.
Відповідно до ч. 1 ст. 64 ЖК України — члени сім’ї наймача, які проживають разом з ним, користуються нарівні з наймачем усіма правами і несуть усі обов’язки, що випливають з договору найму жилого приміщення.
Стаття 65 Житлового кодексу України передбачає, що наймач може за письмовою згодою всіх членів родини, які з ним проживають всилити в займане ним приміщення свою дружину, дітей, батьків, а також інших осіб. На вселення до батьків їх неповнолітніх дітей вищевказаної згоди не потрібно. Особи яких вселили в житлове приміщення як членів сім’ї наймача набувають таких же прав на користування житловим приміщенням, як і інші члени сім’ї якщо не було письмової домовленості про інше.
Таким чином вселення у неприватизовану квартиру дружини, дітей, батьків, а також інших осіб можливе лише за наявності письмової згоди інших членів родини, які проживають у квартирі до якої відбувається вселення. Винятком є вселення неповнолітніх дітей до батьків, згода на таке вселення інших співмешканців непотрібна.
Вселення у квартиру яка належить співмешканцям на праві власності.
Відповідно до ч. 1 ст. 369 Цивільного кодексу України, співвласники майна, що є у спільній сумісній власності, володіють і користуються ним спільно, якщо інше не встановлено домовленістю між ними.
Частиною 1 ст. 405 Цивільного кодексу України передбачено, що члени сім’ї власника житла, які проживають разом з ним, мають право на користування цим житлом відповідно до закону.Частина 2 ст. 3 Сімейного кодексу Українивизначає, що до складу сім’ї входять особи які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки
За змістом ст. 156 Житлового кодексу України члени сім’ї власника житлового приміщення, які проживають разом з ним у приміщенні, що йому належить, користуються жилим приміщенням нарівні з власником такого приміщення, якщо при їх вселенні не було іншої угоди про порядок користування цим приміщенням;
Таким чином, якщо частина квартири (будинку) належить співмешканцю на праві власності він може без згоди інших співмешканців вселити до даної квартири (будинку) батьків, своїх дітей та дружину.
ТОму не зрозумло, що мається на увазі "Ми вважаємо квартиру своєю". Щоб квартира стала свою необхідно оформити право власності на кожного члена родина шляхом дарування або іншого правочину.
Смайлы
Добавить фото
Наталка Прокопенко
2 девочки
что значит пропорционально принадлежит? если вы имеете ввиду что квартира приватизирована на всех членов семьи, то друг без друга вы не можете распоряжаться общим имуществом, на сколько я знаю.
Смайлы
Добавить фото
Ольга Кавуныха
1 мальчик и 2 девочки
Он может прописать на свою жилплощадь. Я забирала к себе бабушку, писала в жеке заявление "прошу прописать такую-то на мою жилплощадь". Согласие мужа (квартира куплена в равных долях) никто даже не спросил. Правда, это давно было.
Смайлы
Добавить фото
Оля Пастух
Хай завжди будуть мами!
Наскільки мені відомо, без згоди співвласників навряд. Тільки новонароджену дитину приписують за місцем реєстрації одного з батьків без згоди інших мешканців. Бо дитині гарантоване це право Конституцією.
Смайлы
Добавить фото

{ $nifTest}