главная опыт мам и экспертов планирование зачатие вопросы и ответы Розрахунок овуляції:...
Катя Барбаш
   14087
7

Розрахунок овуляції: головні правила

Розрахунок овуляції: головні правила

Період овуляції часто називають «небезпечним». І це зовсім не заважає багатьом парам з нетерпінням на нього чекати. Адже саме в цей час ймовірність завагітніти найбільша. Тому для кожної жінки, що планує вагітність (або, навпаки, уникає її)  необхідно знати, коли ж саме в неї починаються дні овуляції.

после 30

Перш за все необхідно з´ясувати, що це за механізм, і як він працює.

Овуляція – це один з етапів менструального циклу жінки, під час якого яйцеклітина, що дозріла,  виходить з яєчника і прямує до фаллопієвої труби.  Кілька днів перед овуляцією і кілька днів після – і є тим самим «небезпечним періодом». Якщо в цей час відбувається запліднення, з фаллопієвої труби яйцеклітина  вирушає до матки. Якщо ж ні – гине і виводиться з організму під час менструації.

Час початку овуляції у кожної жінки свій. В середньому це приблизно чотирнадцятий день 28-денного менструального циклу. Цікаво, що останні наукові дослідження довели, що в деяких жінок овуляція може відбуватися не один, а два, і навіть три рази на місяць! Це – одне з пояснень, чому вагітність настає в дні, коли зачаття вважається малоймовірним.


Як же «вловити» час овуляції?

Насамперед – за допомогою графіка базальної температури. На чому базується цей метод? Процес овуляції регулюється гормонами. Рівень одного з них – прогестерону – починає зростати в наступний день після овуляції і викликає підвищення температури до 0,6 градусів. На цьому рівні температура тримається до початку менструації.

Щоб за допомогою базальної температури встановити день овуляції, потрібно скласти спеціальну таблицю. В неї заносяться результати вимирювань ректальної температури. Потім будується графік, який повинен розшифрувати лікар.

Щоб результати спостережень були точними, потрібно бути уважною, терплячою і чітко дотримуватися деяких правил.

  • Таблцю ведуть на протязі 3-4 місяців, кожного дня, в тому числі в період менструації.
  • Температуру вимірюють в прямій кишці, на глибині близько 6 см.
  • Процедуру проводять зранку, в один і той самий час, до того, як піднятися з ліжка.
  • Під таблицею залишають графу, куди вписують особливі відмітки: безсоння, стрес, статевий акт, хвороба, прийом алкоголю. Всі ці фактори можуть вплинути на температуру.

Важливо!  Якщо виявилося, що температура протягом всього циклу лишається незмінною, слід звернутися до лікаря. Це може бути сигналом порушень в роботі репродуктивної системи. 

Крім графіка базальної температури уснують інші можливості встановити час овуляції: за допомогою спеціального експрес-тесту, УЗІ, а також мониторингу гормонального рівня.

Автор: Ольга Малишок

ответитьзадать вопрос
Смайлы
Добавить фото
1 комментариев
Оля Пастух
Хай завжди будуть мами!
Цікавий факт про 2 і навіть 3 овуляції за цикл
Смайлы
Добавить фото

{ $nifTest}