0-3 месяца (3452) / проблемы при вскармливании (81)
главная опыт мам и экспертов 0-3 месяца проблемы при вскармливании статьи экспертов Що робити з тріщинами...
Світ Мам
   842
0

Що робити з тріщинами сосків?

Тонкі червоні ранки, часто схожі на порізи, завдають чималого болю. З часом тріщини поглиблюються, кривавлять, вкриваються пухирями… Хоча у малюка немає й натяку на зуби – сосок можуть травмувати ясна і піднебіння дитини.

Наші бабусі радили вагітним жінкам класти у бюстгальтер грубе домоткане полотно, з натурального льону. Вважалося, що це має заґартувати сосок, підготувати чутливу шкіру до грудного вигодовування. Та й зараз – в обов’язковому списку речей у пологовий є креми, що допомагають боротися із тріщинами.

Єдиний спосіб позбутися тріщин – це правильне прикладання до грудей. Без цього ранки можуть з’являтися знову і знову. Правильне ж годування – цілком безболісне, незалежно від тривалості.

Якщо мама налагодила прикладання, а тріщини довго не гояться, груди болять і печуть, навіть після годування, а біль віддає між лопатками – слід перевіритись на молочницю Candida. Цей грибок може «оселитися» і на сосках молочної мами.

У домашніх умовах найпростіше зробити содовий тест – протягом доби промивати уражені місця розчином соди. Якщо є полегшення – слід звернутися до лікаря, який порадить дієві ліки для боротьби з молочницею. Адже содовий розчин дає лише короткотривалий ефект.

ответитьзадать вопрос
Смайлы
Добавить фото

Комментариев нет. Будь первой!

{ $nifTest}