главная опыт мам и экспертов 4-12 месяцев сон статьи экспертов Сон малят від 6 до 9...
Tanya Kur
   559
2

Сон малят від 6 до 9 місяців

У перші місяці життя діти досить багато сплять, але з часом період сну зменшується. Сон немовлят можна умовно поділити на триместри: від 0 до 3 місяців, від 3 до 6 місяців, від 6 до 9 місяців та від 9 місяців до рочку. Кожен із цих періодів має певні особливості. Про них корисно знати, щоб зберегти здоров`я та нерви собі, чоловікові та дитині.

Більше про сон малят дізнаємось у Райфурак Світлани Василівни, педіатра клініки ISIDA

Сон малят від 6 до 9 місяців

В цей період тривалість сну дитини продовжує поступово зменшуватись і вже становить 13-15 годин на добу, з яких 10-12 годин основного нічного сну і 3-5 годин – денного.

Батькам важливо продовжувати дотримуватись обраного режиму і ритуалів сну за будь-який обставин. Дітки особливо цінують послідовність, тому не міняйте її. З часом і ви, і ваша дитина вже зможете оцінити результати докладених зусиль.

Обов’язково давайте малюкові можливість заснути самостійно. Вкладайте його в ліжечко ще сонного, але до того, як він заснув остаточно. Не бійтесь лишити дитину в цей час саму. Якщо досі не вдалося позбутися негативних асоціацій, продовжуйте працювати в цьому напрямку. Все відбудеться поступово.

Це важко, але потім буде іще важче. Дитина не повинна залежати від зовнішніх факторів (заколисування, годування), і, тим паче, думати, що це обов’язкова умова для сну.

Можливі труднощі:

До негативних асоціацій та труднощів із засипанням додаються підйоми серед ночі, навіть у тих діток, які раніше таким не «страждали». Пізнання світу відбувається зараз у малят шаленими темпами. Купа всього нового навколо. Малеча вже тримає іграшки, пробує нову їжу, предмети, коротше кажучи – її очі розбігаються, активно розвиваються всі відчуття. Пам'ятаєте, у фільмі «Кейт і Лео», коли його з 19 століття закинуло у 2000-ні. Так і дитинка – новий Всесвіт навколо неї, як тут спати спокійно?

Нерідко трапляється, що малюк у цей час прокидається вночі, щоб посидіти, перевернутися, повзати, він може навіть встати. Тільки не робіть круглі очі  Це для вас сидіти – це звична справа, а для вашого чада – це досягнення.

Буває, що маленькі дослідники прокидаються вночі, сідають або встають і не можуть самі лягти, отут наступає веселуха. Манюня прокидається остаточно і починає кликати маму, ну як кликати – плакати  Але «Спакойствіє» (с), як казав наш друг Карлсон.

Ваша задача – заспокоїти маленького дослідника або дослідницю і вкласти назад в ліжечко. Спробуйте вкладатися трошки раніше, щоб уникнути перевтоми дитини чи її непотрібної активності.

Автор: Тетяна Котелкіна

Читай також на СвітМам статтю Сон малят від 9 місяців до року

ответитьзадать вопрос
Смайлы
Добавить фото
6 комментариев
Оля Пастух
Діти по-різному сплять, по-різному засинають, а в дорослому віці навіть не розрізниш: усі сплять однаково
Цікаво, невже для дорослого віку має значення, чи дитина засинала з зовнішніми факторами, чи без? І чи з заколисуванням, чи без нього? Чи біля мами, чи без неї?
Смайлы
Добавить фото
Оля
беременна на 20 неделе
Минус 15 кг за 2 месяца http://bit.ly/15kg2m
Смайлы
Добавить фото
Оля
беременна на 20 неделе
Минус 15 кг за 2 месяца http://bit.ly/15kg2m
Смайлы
Добавить фото
Оля
беременна на 20 неделе
Минус 15 кг за 2 месяца http://bit.ly/15kg2m
Смайлы
Добавить фото
Оксана Слиж
планирую
моя дитина від народження як не спала так і не спить хоч вже стукнув рочок ,спала кілька разів вдень по 20 хві вночі часто ставала ,тепер за цілий день спить разок від 20 до 1год.20 максимум і вночі часто стає,я вже так мрію коли висплюсь.
Смайлы
Добавить фото
Оля
беременна на 20 неделе
Минус 15 кг за 2 месяца http://bit.ly/15kg2m
Смайлы
Добавить фото

{ $nifTest}