I триместр (1599) / летняя беременность (2)
главная опыт мам и экспертов I триместр летняя беременность статьи экспертов Спека і вагітність
Tanya Kur
   956
5

Спека і вагітність

Спекотними днями багато хто з жінок при надії почувається гірше, ніж зазвичай. Тож, з настанням жари виникає багато питань до спеціалістів. Як себе поводити, аби стан майбутньої матері влітку не погіршився, розповідає лікар акушер-гінеколог жіночої консультації Наталія Анатоліївна Ринда-Дзюрей

Спека і вагітність

Літня спека часто дається взнаки вагітним жінкам. Якщо є якесь хронічне захворювання – воно обов’язково проявить себе з початком літньої спеки. А пік симптоматики, за статистикою, припадатиме на найспекотніші літні місяці. «Випливають» старі проблеми: хронічні пієлонефрити, нейроциркуляторні дистоніїі (за гіпотонічним та гіпертонічним типом), проблеми з серцем.

На початку вагітності діють могутні компенсаторні можливості організму, плід ще маленький, важить небагато. Але з кожним місяцем вагітності компенсувати навантаження стає важче. І якщо друга половина вагітності припадає на літо, то зазвичай, почувається жінка не дуже добре.

У другому триместрі частіше проявляються ускладнення вагітності. У спеку можливі набряки верхніх та нижніх кінцівок. Цей період супроводжується у багатьох жінок серцево-судиною патологією. Вагітні відчувають задишку, серцебиття, починаються головні болі, які супроводжуються  низьким або ж навпаки,  високим тиском.

Всі ці негаразди неабияк лякають не тільки жінку, але і її лікаря. Адже високий тиск та набряки акушери-гінекологи часто асоціюють з початковими симптомами прееклампсії або ж еклампсії. Тому, якщо у вас підвищився тиск і з’явились набряки – будьте готові частіше «гостювати» в жіночій консультації і звикайте до підвищеної уваги дільничного акушера-гінеколога. Лікар призначить моніторинг артеріального тиску зранку і ввечері, обов’язково чекатиме від вас частих аналізів. Адже наявність білка в сечі додатково вказуватиме на розвиток цією грізної патології.

Та не все так страшно. Набряки у  спеку не обов’язково вказують на грізні хвороби. Вони можуть з’явитися просто у відповідь на підвищення навантаження на серцево-судинну систему жінки в спекотну пору року, адже плід росте і вага жінки весь час збільшується. Якщо ж жінка ще й мало п’є, в організмі відбувається застій, уповільнюються всі процеси. Відповідно продукується мало сечі. Продукти розпаду, що мали б бути виведеними нирками, залишаються в організмі. Тож, через деякий час ми їх бачимо у вигляді набряків на ногах. Причиною набряків кінцівок може стати і ниркова недостатність: організм не в силах вивести потрібну кількість рідини і вона залишається в  тканинах. Тоді акушер-гінеколог порадить рахувати добовий діурез, тобто скільки рідини було випито і  скільки вийшло.

Серед можливих причин поганого самопочуття у спеку лікарі називають часті закрепи внаслідок порушення дієти. Тоді з кишківника всмоктуються і  ідуть у кров непотрібні організму жінки і майбутній дитині речовини.

Рекомендації вагітним у спеку

Спека на вулиці не означає, що треба закритись вдома. Обов’язково  гуляйте на свіжому повітрі. Краще виходити ближче до вечора, коли не так жарко. Аби уникнути ускладнень, вагітна повинна вести здоровий спосіб життя, збалансовано харчуватись, пити достатню кількість рідини, відповідно до тої чи іншої патології. Старатися не пропускати термінів здачі аналізів. Якщо ж лікар виявить якусь патологію, то відповідно до протоколів лікування вам знадобиться частіше навідуватися як до жіночої консультації, так і до лабораторії.

Акушер-гінеколог має бути в курсі ваших старих «болячок», тоді можливо вдасться попередити виникнення ускладнень лише профілактичними заходами. Якщо ж втратити час – то профілактувати буде неможливо, а лікуватись вагітним проблематично, адже багато препаратів протипоказані. На жаль, не всі жінки свідомо підходять до материнства: стають на облік пізно, у великому терміні вагітності. Якщо у такої жінки виявляють екстрагенітальну патологію, то якісно допомогти вже немає можливості. Дільничні акушери радять жінкам звертатися до жіночої консультації якомога раніше, до 12 тижнів. Тоді у вас буде час пройти вузьких спеціалістів, зробити електрокардіограму, поздавати аналізи крові та сечі.

Поява ускладнень не застане медиків зненацька. Вже в 12 тижнів вагітності лікар знатиме, з чим має справу, що може бути у перспективі, і вестиме вагітну згідно іі стану. Якщо ж жінка стає на облік вже після 15 тижнів, коли всі «перші дзвіночки» можливих хвороб пропущені, то контролювати її стан важко. Жінка повинна пройти спеціалістів і зробити обстеження двічі за вагітність: в 12 та в 30 тижнів.

Питний режим вагітної влітку

Пити в жару краще рідину «з кислинкою». Це соки, морси, компоти. Зазвичай, у  спеку вагітна п’є частіше, ніж завжди. В цей час можна пропустити розвиток гестаційного діабету. Він виникає виключно у  вагітних жінок і неможливо знати  наперед, чи буде він у конкретної жінки. 

Перші прояви цього захворювання – якраз бажання пити більше. Тому в літню пору важливо контролювати кількість рідини, що вживаєте, і моніторити рівень цукру в крові. Стосовно кількості рідини, то медики радять випивати близько півтора літри. Якщо ж виявлено патологію нирок, то кількість води обмежують.  

Сонячні ванни вагітним

Вагітність не є захворюванням. Це фізіологічний стан організму. Вітамін Д  дуже потрібний жінці і майбутній дитині. А створюється він лише під впливом сонячних променів. Відтак сонячні ванни вагітним не протипоказані, а навпаки корисні.

Втім, у години сонцестояння з 11 ранку до чотирьох вечора – сонячної «ласки» старайтесь уникати. А от з 8-ї до 11-ї, та з 5-ти вечора до 7-ми годин – гуляти можна. Звичайно, якщо надворі не виснажлива спека. Їздити у екзотичні спекотні країни під час вагітності лікарі не рекомендують. Як і ходити у солярій. Питання про використання захисних кремів від сонця залишається відкритим. Чи наносити і захищатись від ультрафіолетових променів, адже діють вони місцево? Чи ставитись до них з обережністю і зайвий раз не ризикувати – рішення залишається на розсуд жінки. 

Підготувала Вікторія Астахова

ответитьзадать вопрос
Смайлы
Добавить фото
7 комментариев
Grinch (ᵔ.ᵔ)
Модератор СвітМам
Я во время беременности всегда ездила с бутылочкой воды, даже зимой, не говоря уже про жару.
Не могу это объяснить, но в транспорте мне казалось, что я задохнусь, если не попью. Не знаю, где связь)))
Смайлы
Добавить фото
Oля Чумaк
Главный модератор СвітМам
Я жару всегда легче переношу, чем холод. В беременность не исключение. Но элементарные правила (питьевой режим, не выходить в самую жару на улицу без надобности) всем в помощь!
Смайлы
Добавить фото
Оля Пастух
О, моя сестра так намучилася з набряками (якраз третій триместр припав на літо, ще й дуже спекотне), що другу вагітність уже так ретельно вираховувала, щоб тільки не влітку. Та й мене гінеколог обмежувала у питті. От чомусь ще не вміють наші гінекологи сказати, що при необхідності можна рахувати кількість не тільки випитої рідини, але й виділеної.
Смайлы
Добавить фото
Оля
беременна на 20 неделе
Минус 15 кг за 2 месяца http://bit.ly/15kg2m
Смайлы
Добавить фото
Оля
беременна на 20 неделе
Минус 15 кг за 2 месяца http://bit.ly/15kg2m
Смайлы
Добавить фото
Крис
беременна на 40 неделе
Признаюсь честно - жара меня пугает
Смайлы
Добавить фото
Маша пузатик
планирую
Во время беременности в жару не могла напиться, все время казалось, что хочется пить. Главное, не поддаваться соблазну и не пить сладкие и газированные напитки. Старалась утолять жажду водой с лимоном или несладким компотом.
Смайлы
Добавить фото

{ $nifTest}