I триместр (1599) / психологический настрой (22)
главная опыт мам и экспертов I триместр психологический настрой статьи экспертов Страхи вагітних жінок
Tanya Kur
   1128
3

Страхи вагітних жінок

Період очікування малюка для кожної жінки наповнений різноманітними емоціями і, на жаль, не завжди лише позитивними. В цей час майбутня мама найбільш вразлива і схильна до частої зміни настрою – від безумовного щастя до паралізуючого страху.  

Які переживання переслідують вагітних, чому і як з ними боротися? В цьому питанні нам допомогла розібратись психотерапевт та дитячий психолог з багатолітнім досвідом, а також мама чудової донечки – Дарина Селіванова

Питання “Чого хоче жінка?” лунає постійно. А от те, чого жінка боїться, чим вона переймається, часто залишається поза увагою. І період вагітності тут не є винятком.

Страхи вагітних жінок

Саме тоді, коли всі почуття та емоції вагітної (як хороші, так і погані) підсилються додатковою кількістю гормонів,– її оточення, здебільшого, починає поводитися так, наче тепер у жінки почалося суцільне щастя. Забуваючи, що до загострених острахів, які були властиві жінці до вагітності – невпевненість, страх погано виглядати, стати безпомічною, – тепер додаються нові, не менш, а інколи і більш, сильні.

Чого боїться вагітна жінка?

Страхи вагітних схожі і унікальні одночасно, як і самі жінки. Найбільш поширеними тривогами жінки в період очікування малюка є:

 • переживання щодо виникнення ускладнень в період вагітності,
 • страх пологів,
 • страх за здоров’я малюка.

Що з цього переліку лякатиме майбутню маму і в якій формі – це вже відбиток власної історії кожної жінки.

Зазвичай, страх пологів – найсильніший. Він може проявлятися по-різному. Хтось боїться розривів, болю; хтось – не народити самостійно. Деякі мами переживають, що будуть виглядати безглуздо та неприбавливо до, під час та після пологів.

Але є і інші історіїї, – коли боїшся не за себе, коли вагітність – жадане диво в житті жінки. І тоді всі її тривоги пов’язані лише з малюком.

У кожної з нас – свій власний життєвий шлях, свої страхи, своя історія. І, відповідно, свої проекції і переживання з приводу майбутнього.

На жаль, в нашій країні вагітність все ще прирівнюється до хвороби, як це було заведено ще з радянських часів. Всі намагаються тебе оберігати, постійно обстежують і регулярно пропонують відпочити. Пологові будинки донедавна були закритими для відвідування, ледь не режимними, закладами. А лікарі різко переривали всі спроби майбутніх мами і тата дізнатіся більше про пологовий будинок та “сам процес” народження дитини.

До цього ще додаються “корисні” поради відносно харчування і режиму вагітної від мамусь, бабусь та літніх лікарів, що працюють ще з часів діда Панаса

Так от, саме такого сприйняття себе і потрібно боятися вагітній в першу чергу! Адже штучна провокація власної “немочі” призводить до нагнітання почуття тревожності, апатії у вагітної та посилює драматичность самого процесу вагітності та пологів.

Це не погано, коли про тебе піклуються. Але надмірна опіка і насідання заважають вагітній жінці жити повноцінним життям, радіти і отримувати задоволення від свого стану.

На жаль, підлаштовуючись під обмежені, застарілі соціальні норми, ми забуваємо, що вагітність – це диво. Недарма раніше жінку, яка чекала на немовля, називали “жінкою при надії”. Цим періодом можна і треба насолоджуватись, а не залізати під “скляний купол” і там, протягом 9 місяців, катувати себе власними страхами, які за цей період мають всі шанси перейти в жахіття.

Що допоможе вагітній розслабитися

Протягом вагітності корисно і можна подорожувати; займатися спортом, особливо прасу-йогою;

 • чимбільше спілкуватися;
 • працювати, але, звісно, якщо робота приносить задоволення;
 • більше гуляти на свіжому повітрі.

До речі, зі спостережень провідних акушерів, дівчата, які займались йогою до і в період вагітності, переносять пологи набагато легше і швидше.

От що вам дійсно не потрібно, то це нервуватись, переживати, ну і їсти за двох

Почніть слухати себе! Цей період і справді підсилює емоції – всі, і хороші, в тому числі: інтуїцію, уважність, ніжність. Сконцентруйтеся на позитиві, довіряйте своєму серцю – воно точно знає, як вам буде краще.  

 • Обов’язково довіряйте своїй інтуіції
 • Уважно ставтеся до лікарів, з якими стикаєтесь. Якщо ваш лікар схильний драматизуати чи залякувати, міняйте його.
 • Досліджуйте інформацію про вагітність, самостійно розбирайтесь, як проходять пологи, які аналізи і для чого треба робити; що вагітним насправді можна, а що – ні. Звертайте увагу також на американські та європейські матеріали.
 • Не соромтеся звертатися за допомогою до психолога, якщо відчуваєте, що переживання надмірні.
 • Спілкуйтесь з іншими вагітними, питайте, як вони вирішують ту чи іншу проблему. Зараз дуже багато інтернет-ресурсів, де ви можете отримати пораду і підтримку.

Але головне – дослухайтесь до себе і намагайтесь наслоджуватись цим періодом. Адже в ці місяці ви сама – неймовірне диво

Автор: Тетяна Котелкіна

ответитьзадать вопрос
Смайлы
Добавить фото
3 комментариев
Оля Пастух
Хай завжди будуть мами!
Добре, що піднімається тема додаткового "залякування" з боку лікарів. Таке нагнітання обстановки! Довірливі і наївні вагітні можуть просто в сльозах від них виходити
Смайлы
Добавить фото
Оксана Слиж
планирую
Поки стояла на обліку в черзі до лікарів не одна виходила в сльозах, залякували, нагнітали ситуацію, в мене самої не раз серце завмирало,коли казали ми не чуємо серцебиття йдіть на УЗД нехай послухають.Замість жінку заспокоїти ,розвіяти її надуманні страхи,вони ще більше заставляють хвилюватися.
Смайлы
Добавить фото
Наталка Гура-Корецька
2 мальчика и 1 девочка
У мене був страх,що а раптом мені діти не сподобаються,а все,назад не запхнеш
Смайлы
Добавить фото

{ $nifTest}