планирование (1596) / определение беременности (50)
главная опыт мам и экспертов планирование определение беременности вопросы и ответы Тест на вагітність не...
Катя Барбаш
   48778
5

Тест на вагітність не бреше?

Тест на вагітність не бреше?

«Вагітна чи ні?» – Питання з великої литери. Але куди з ним бігти? До гінеколога? В лабораторію? В найближчу аптеку? Останнє – найпривабливіше. Та чи зможе домашній тест на вагітність розвіяти усі сумніви?


беременность

Експрес-тести працюють за одним принципом – встановлюють наявність в сечі хоріонічного гонадотропіну людини. Цей гормон в межах до 5 мМО/мл присутній у всіх чоловіків і жінок. Але у вагітних його рівень значно вищий. Завдяки цьому і працює тест на вагітність.

На 7-й день після запліднення ембріон прикріплюється до стінки матки. Відбувається так звана імплантація. Рівень ХГЛ починає  зростати. З часом гормон і продукти його розкладу потрапляють до сечі в обсязі, достатьому щоб їх «помітили» реактиви тесту.

Від того, чи встигне ХГЛ піднятися до потрібного рівня на момент перевірки, залежить достовірність відповіді теста.


Чутливість тесту

Не кожен тест на вагітність має однакову чутливість. Представники перших поколінь розпізнають ХГЛ з 25 мМо/мл, що відповідає першим дням затримки. Сучасні струменеві тести, як стверджують виробники, здатні зафіксувати гормон, починаючи з 10 мМо/мл. Це означає, що тест може встановити вагітність ще до очікуваної менструаціі, на 7-10 день після запліднення. Але може і не встановити. Адже імплантація іноді відбувається пізніше. Тому, щоб отримати надійний результат, краще за все проводити тест, дочекавшись затримки.

Експерс-тести на вагітність маюсть досить високу точність – до 98%. Поширені  причини похибок – це проведення тестування занадто рано,  порушення інструкції  або використання тесту після закінчення терміна дії. Однак є й інші фактори.


Тест може «не помітити» вагітність, якщо:

  • тестування було проведено раніше належного терміну;
  • наявне захворювання нирок або серцево-судинної системи, яке впливає на виділення гормону з сечею;
  • жінка приймає сечогінни засоби.

Слід також зазначити, что тест на вагітність може не встановити позаматкову вагітність, тому при затримці, болях в животі, щоб визначити вагітність, потрібно звернутися до лікаря, не зважаючи на результати домашньюго тесту.


Тест помилково фіксує вагітність у таких  випадках:

  • жінка лікується препаратами, що містять ХГЛ;
  • незадовго перед тестуванням було проведено аборт;
  • зростання рівня ХГЛ викликане хворобою (новоутворення матки, пухлинні захворювання ЖКТ та ін.)

Щоб посилити єфективність тестування, напередодні проведення тесту не пий забагато рідини, а також не приймай сечогінні засоби. Тести з чутливістю 25-20 мМо/мл використовуй вранці:  в першій ранковій сечі концентрація ГХЛ найвища.

Якщо ти відчуваєш необхідність визначити вагітність, не чекаючи менструації, не варто покладатися на тест. Ти можеш здати аналіз сечі або крові. Ці методи більш надійні і дозволяють встановити вагітність через 6-10 днів після запліднення.

Автор - Ольга Малишок

ответитьзадать вопрос
Смайлы
Добавить фото

Комментариев нет. Будь первой!

{ $nifTest}