общая (3370) / юридические вопросы (397)
главная опыт мам и экспертов общая юридические вопросы вопросы и ответы Увольнение в декрете
Марина
   269
0

Увольнение в декрете

Добрый день. Подскажите как мне быть. Я нахожусь в декретном отпуске до 3 лет. Мне позвонил шеф и сказал что фирму нужно было продать чтобы позакрывать некоторые вопросы и открыть новую. И меня уволили хотя всех перевели автоматического на новую. И где тепер я числюсь не ясно. Согласно законодательству мне должны были сообщить за пару месяц и в письменном виде. Я ничего не получила и ничего не подписовала. У нас хороший по связями главбух может, она все и прокрутила. Но мне немного обидно проработавши 10 лет. Я знаю то это судебное дело , но в суд не хочу обращаться. Но чтобы мне выплатили компенсацию я непротив. И как с биржей меня должны перевести и там до 3 лет будут платить начисления или разу будут предлагать работу?
ответитьзадать вопрос
Смайлы
Добавить фото
2 комментариев
Ирина Павлик
Юрист
По - перше, Ви можете перевірити наявність/відсутність Вашого підприємства в реєстрі юридичний та фізичних осіб - підприємців (в інтернеті вільний доступ). По - друге, у разі наявності в реєстрі Вашої організації, нгаписати офіційно листа на імя Вашого керівника, поставити питання щодо наявності Вашої посади, можливого Вашого переведення ( у разі ліквідації), працевлаштування, збереження заробітньої платні. Обовязково направити рекомендованого листа з повідомленням про вручення та з посиланням на ч. 3 ст. 184 Кодексу законів про працю України.
Частина 3 cтатті 184 Кодексу законів про працю України, передбачено, що звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років - частина шоста статті 179), одиноких матерів при наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини-інваліда з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов'язковим працевлаштуванням. Обов'язкове працевлаштування зазначених жінок здійснюється також у випадках їх звільнення після закінчення строкового трудового договору. На період працевлаштування за ними зберігається середня заробітна плата, але не більше трьох місяців з дня закінчення строкового трудового договору.
У подальшому, після отримання листа/або не отримання відповіді, можна буде вирішувати куди далі писати заяви/скарги. Крім того, питання - чи отримували свою трудову книжку на руки, чи повідомляли Вас листом про необхідність прибуття до підприємства для її отримання?
Смайлы
Добавить фото
Оля Пастух
Хай завжди будуть мами!
Ого, ну й шеф
А сам компенсації не пропонував?
Смайлы
Добавить фото

{ $nifTest}