II триместр (744) / посещение женской консультации (70)
главная опыт мам и экспертов II триместр посещение женской консультации вопросы и ответы УЗД під час вагітності
Катя Барбаш
   7972
4

УЗД під час вагітності

Ультразвукова діагностика під час вагітності дає можливість спостерігати за розвитком малюка під час перинатального періоду, формуванням його різних систем та внутрішніх органів.

узі

Як правило, УЗД проводиться не раніше десятого тижня вагітності, однак при наявності деких показань, таке обстеження можливо і до десятого тижня:

 • лінічні або ехоознаки загрози переривання вагітності;
 • невідповідність акушерського та ультразвукового термінів вагітності:
  - відставання - (вагітність, що не розвивається, позаматкова вагітність);
  - прискорення - (об'ємне утворення, трофобластична хвороба, багатоплідна вагітність);
 • підозра на ектопічну вагітність;
 • аномалії розвитку матки;
 • об'ємні утворення в малому тазі;
 • вагітність після репродуктивних технологій (екстракорпоральне запліднення);
 • звичне невиношування вагітності в ранні терміни вагітності в анамнезі.

При відсутності спеціальних показів вперше УЗД на ранніх термінах проводять на десятому-дванадцятому тижні для того, щоб визначити наявність плідного яйця в порожнині матки, виключити можливість наявності патологій.

Всередині вагітності УЗД проводять на двадцятому-двадцять другому тижні. Лікар при цьому вивчає будову лицьового черепу, структуру головного мозку, внутрішні органи, будову та розташування плаценти, пуповини, кількість навколоплідних вод, щоб виключити багатоводність чи маловодність.

У третьому триместрі вагітності УЗД здійснюють на тридцятому-тридцять другому тижні для того, щоб виключити ймовірні патології, які неможливо було визначити на ранніх термінах за допомогою УЗД (наприклад, порок серця ти кишкову непрохідність). Також досліджується розташування плаценти, передлежання малюка в матці (головне чи тазове). За допомогою допплер-УЗД лікар оцінює характеристики матково-плацентарного кровоточу, щоб визначити, чи поступають у достатній кількості кисень та всі інші необхідні речовини до майбутньої дитини.

У тридцять шість-тридцять сім тижнів УЗД проводять, щоб дізнатися про те, яке положення зайняв малюк перед пологами, оцінити стан плаценти, виключити обвивання пуповини навколо шийки, приблизно визначити вагу дитини.

У випадках, коли існують якість патології чи загрози, ультразвукове обстеження може, за призначенням лікаря, проводитися частіше.

УЗД повинен проводити лікар, який має високу кваліфікацію, вміти грамотно інтерпретувати результати обстеження, оцінити стан розвитку серця, лицьових структур, внутрішніх органів, кінцівок малюка, стан плаценти та матки мами.

При УЗД-обстеженні при різних термінах вагітності в основному вимірюють такі показники, як:

-          ДПР – діаметр плідного яйця;

-          КТР – куприково-тім’яний розмір;

-          ЛПР – лобно-потиличний розмір (продовжній);

-          ДЖ – діаметр живота;

-          БПР – біапарентальний розмір (поперечний, між скроневими кістками);

-          ОГ – окружність голови;

-          ДС – довжина стегна;

-          ДП – довила плеча;

-          довжина передпліччя;

-          довжина стопи, кисті;

-          приблизна вага плоду, яка розраховується за допомогою спеціальних таблиць та комп’ютерних програм;

Для діагностики розвитку малюка мають також важливе значення співвідношення виміряних параметрів (наприклад, ОГ/ОЖ або ДГК/ОЖ).

Результати УЗД допомагають точніше визначити терміни вагітності, оцінити відповідність параметрів плоду до нормативних, виявити синдром затримки розвитку плоду (СЗРП, або синонім ВЗРП – внутрішньоутробна затримка розвитку плоду). Якщо лікар діагностує під час обстеження СЗПР, то проводиться додаткове обстеження, у тому числі і допплерометрія.

Автор: Ольга Зірка

ответитьзадать вопрос
Смайлы
Добавить фото
4 комментариев
Uliana Bazaluk
"З пустого в порожнє" дайте знати як буде тут УКРАЇНСЬКОЮ писати бабня а не...
Повністю згодна, немає причин для хвилювання..ми підслухали серце на УЗД на 7тиждні. Із підрахунками від останніх місячних мені також смішно..будь-яка сучасна книжка пише про дозрівання яйця і його готовності для запліднення не менше 7-10днів, а гінекологи рахують не момент запліднення, а період дозрівання яйцеклітини і потім + її запліднення вони це все називають разом терміном вашої вагітності точніше вік цієї яйцеклітини..я казала 7тижднів вона сказала 8тижднів..гаразд причини для спорів в мене немає головне, що ростимо здоровими.
Смайлы
Добавить фото
Ольчик Клименко
2 мальчика и 1 девочка
Девочки, а поделитесь плиз у кого есть такой опыт. Если на УЗИ увидели какую-то патологию/отклонение, есть ли реальные способы излечения? Если можно подробно - какая именно патология/отклонение и как лечили?
Смайлы
Добавить фото
Юлия Кипиш
Просто мне позарез нужно, что бы иногда случалось нечто из ряда вон...
у знакомой было, что нашли какую-то патологию на сроке больше 20ти недель, и сказали делать прерывание. девочка не сделала. ребенок родился абсолютно здоровым. оказывается, врач просто что-то не так посмотрела.
Ольчик Клименко
2 мальчика и 1 девочка
Спасибо, что поделились.
О том, что если на УЗИ "видят" что-то не то, то направляют на прерывание я знаю.
Мне интересны случаи именно с "лечением/устранением" отклонений. Такое бывает?

{ $nifTest}