I триместр (1599) / психологический настрой (22)
главная опыт мам и экспертов I триместр психологический настрой статьи экспертов Вагітність після 30-ти...
Tanya Kur
   1876
6

Вагітність після 30-ти років: чому це добре

Так сталося, що ти вперше завагітніла, або тільки плануєш вагітність, лише після 30-ти років. Це трохи незвично – адже в нашій країні донедавна до групи ризику з визначенням «старородяща» відносили всіх жінок віком від 26 років. Потім межу посунули до 28 років, а згодом і до 30-ти. Щодо термінології, то цей термін лікарі майже припинили використовувати і замінили його на «вікова породілля».

Так чи інакше, фахівці й досі насторожено ставляться до матусь, які вперше прийшли ставати на облік по вагітності у зрілому віці. Часто їм призначають аж надто суворий режим та цілу купу обстежень. Твоє оточення також може реагувати не завжди позитивно, особливо родичі старшого та похилого віку. Натомість ми хочемо розповісти про переваги вагітности після 30-ти років.

Вагітність після 30-ти років: чому це добре

1. Твоє життя стабільне, а ти сама – фінанансово забезпечена.

Звісно, не всі майбутні мами 30+, але переважна більшість – вже мають фах, роботу, регулярний дохід; чоловіка або постійного партнера та інші гарантії стабільності. Та найголовніше – вони вже чітко уявляють, що таке відповідальність, вміють подбати про себе та знають, що робитимуть у випадку форс-мажорів та іншої зміни обставин.

2. Свідома вагітність

Не секрет, що значна частина вагітностей у 20-25 років – не запланована, випадкова та часто виникає у пари, що навіть ще не є подружжям. І коли ми говоримо про планування вагітности, то зазвичай дитину свідомо планують саме зрілі стабільні пари та жінки віком ближче до 30-ти років.

А переваги планування – це своєчасне комплексне обстеження здоров’я мами й тата, це вітаміни, які мама починає пити вчасно та заздалегідь, це свідомий вибір лікаря-гінеколога та пологового будинка. Всі ці заходи зводять до мінімуму ризики зриву вагітності та інших ускладнень в її процесі.

3. Досвід подруг – неоціненний скарб

Коли ти вперше народжуєш у 20 років, то часто твій досвід – перший та єдиний серед подруг та інших дівчат з твого оточення. Нікого, крім мами, не розпитаєш про пологи, про розвиток немовляти, про грудне вигодовування, тонкощі введення прикому тощо.

Але й мама тут не найкраща порадниця – бо у її часи годували грудьми «за графіком», підгузників та слінгів ще не винайшли, пологові будинки працювали у закритому режимі, а про партнерські пологи навіть ніхто не мріяв. А ще часто-густо мама, свекруха чи бабуся просто не пам’ятають деталей, які тебе цікавлять.

Якщо ж ти народжуєш у 30-ть, то тебе оточує уважне та доброзичливе коло жінок, які вже пізнали щастя материнства. І відбувалося це в сучасних умовах, у найближчі роки. Вони все знають про переваги пологових будинків та жіночих консультацій, орієнтуються у дитячих товарах та магазинах, завжди допоможуть, якщо виникне потреба терміново знайти дитячих лікарів різного фаху.

Книжки, розвиваючі іграшки, дитячі речі, що залишилися у подруг після їх дітей, які підросли, так само будуть у твоєму розпорядженні . І ти точно не накупиш зайвого, якщо послухаєш поради цих досвідчених матусь.

4. Контроль за здоров’ям та способом життя

Хочться вірити, що зрілі жінки вже добре вивчили свій организм та дбають про власне здоров’я. Вони знають про переваги здорового способу життя та дотримуються його, займаються спортом, правильно харчуються, щоб тримати себе у формі. Не палять та обмежуть себе в алкогольних напоях. Знають про слабкі місця свого здоров’я та вміють уникати загострень.

А здорова мама – це здорова дитина. Здоров’я новонародженого суттєво залежить від стану здоров’я вагітної та способу її життя до та під час вагітності.  

5. Твій життєвий досвід

Людина з кожним роком свого життя набуває нових знань та вмінь, удосконалює свої навички. В 30 років і більше жінка вміє планувати своє життя та життя родини, може організуати себе та простір навкого себе, давно і вдало веде домашнє господарство.

Після народження дитини їй доведеться лише трохи підкорегувати свій графік та навчитися новому. Але вчитися вона теж вже звикла – життя щодня змушує нас не стояти на місці та вдосокналювати себе.

Вагітність – це черговий крок вперед. Це зміни, які можуть збагатити та розвинути жінку, якщо вона зможе ставитися до всього мудро та зважено. Звісно, з медичних причин не варто відкладати вагітність вік після 30-ти років. Але якщо вже склалося саме так – насолождуйся, не хвилюйся та радій з того, що нарешті це сталося!

Автор: Яна Білецька

ответитьзадать вопрос
Смайлы
Добавить фото
17 комментариев
Оксана Слиж
планирую
я першу родила в 35 ніяких мінусів не бачу, ще планую ,думаю то все застарілі стереотипи радянського союзу,а в кожного життя складається по різному, якщо жінка сама вагітніє і виношує дитину значить її організм до цього готовий і ніяка вона не стара,друга справа коли вагітність наступає за допомогою медиків і народжують в 54,58 років,недавно писали про таку жінку це вже дійсно пізно
Смайлы
Добавить фото
Оленка Че
1 мальчик и 1 девочка
я в 30 і 34, але дещо таки з пункту 1 є (хоча б стабільний партнер )
Смайлы
Добавить фото
Dobra Kobra
кобры добры
ну вот только стабильный партнер и есть))
Наталия Вдовиченко
2 девочки
Анастасия =^..^=
1 мальчик и 2 девочки
Эх, если б я ждала стабильности и обеспеченности, то осталась бы бездетной. Сознательные беременности были все. Опыт подруг....скорее "то, как делать не надо", опыт мне дал СМ. Контроль за состоянием здоровья - ну мне это понимание пришло еще в 19, с первой беременностью.....И как следствие - умение планировать жизнь и вести хозяйство. Кароч, кажется мне не "30 років і більше"
Смайлы
Добавить фото
♥♥♥ ~Bilyavka~♥♥♥
планирую
Родила в 32 г.Согласна только со 2 и 4 п.Даже намека не было от врачей на возраст,никаких кесарево.
Смайлы
Добавить фото
Dobra Kobra
кобры добры
Родила в 30. сейчас 33...где мой пункт 1????
Смайлы
Добавить фото
Маришка Mariko
планирую
Наталия Вдовиченко
2 девочки
А что у тебя нет ничего из пункта 1?
Dobra Kobra
кобры добры
финансовой обеспеченности и стабильности)))
Наталия Вдовиченко
2 девочки
Это наживное. У тебя есть главное.
Dobra Kobra
кобры добры
та я ж не спорю)
Ирина Л..... 世界
1 мальчик
родила в 30 лет. из всех перечисленных пунктов могу с боооольшой натяжкой применить к себе 2. и то- практика разошлась с теорией. не жалею ни капельки. один минус-из-за возраста(в моем случае еще и здоровья) кол-во деток резко сокращается с желаемого до возможного.
Смайлы
Добавить фото
Маришка Mariko
планирую
"с желаемого до возможного". У сестры мужа трое детей. Второго и третьего родила глубоко за 30.
Ирина Л..... 世界
1 мальчик
А можно было бы 5-7-9
Маришка Mariko
планирую
та можно))) то уже решение каждого.
Ирина Л..... 世界
1 мальчик
Не буду спорить

{ $nifTest}