2-3 года (1486) / ГВ и психика ребенка (6)
главная опыт мам и экспертов 2-3 года ГВ и психика ребенка статьи экспертов Видалення аденоїдів –...
Tanya Kur
   1410
4

Видалення аденоїдів – як підготуватися до операції

Отже, вам призначили видалення аденоїдів, або мигдаликів. Як підготуватися до операції? Які аналізи необхідно здати? Як проходить післяопераційний період у стаціонарі та вдома?

Видалення аденоїдів – як підготуватися до операції

Зараз видалення аденоїдів (аденотомія) зазвичай відбувається в стаціонарі під загальним наркозом (анестезією). Після цього дитина на добу або більше залишається в стаціонарі під наглядом лікарів. Вибирайте клініку, де мамі або татові буде дозволено весь цей час знаходитися поруч з дитям. З нашої статті ви дізнаєтеся все про анестезію, аналізи та період реабілітації після операції.

Якщо рішення про операцію прийнято, вам необхідно підійти в стаціонар на консультацію до хірурга, який робитиме операцію. Лікар здійснить огляд, призначить дату і час операції і видасть направлення на операцію. Також вам видадуть перелік речей і медикаментів для госпіталізації та список аналізів, які потрібно буде зробити напередодні.

Декілька днів перед операцією не можна приймати такі препарати, як аспірин. Проконсультуйтеся з лікарем. Також повідомте йому, якщо ви приймаєте гормональні препарати, якщо у дитини раніше були алергічні реакції або проблеми зі згортанням крові.

Аналізи і обстеження перед операцією (госпіталізацією):

 • загальний аналіз крові (формула),
 • група крові та резус-фактор,
 • кров на цукор,
 • ШОЕ (швидкість осідання еритроцитів),
 • тромбоцити,
 • коагулограма,
 • біохімія крові (АЛТ, АСТ, білірубін, загальний білок),
 • електроліти K і Na (калій і натрій),
 • загальний аналіз сечі,
 • кал на яйця паразитів,
 • посів калу (для діток до 3 років),
 • ЕКГ.

Термін дії аналізів:

7 днів. І краще, якщо ці дні після здачі аналізів дитина проведе удома, уникаючи місць масового скупчення людей і контакту з іншими дітьми та дорослими – потенційними носіями вірусів. 

Документи для госпіталізації:

 • направлення на операцію,
 • паспорт і копія паспорту одного з батьків,
 • свідоцтво про народження дитини і його копія,
 • довідка про санітарно-епідеміологічне середовище (береться в дитячому садку в медсестри),
 • довідка про санітарно-епідеміологічне середовище (береться у дільничного лікаря в поліклініці),
 • довідка про відсутність у дитини протипоказань до операції (від дільничного лікаря з поліклініки).

Термін дії довідок про епідеміологічне оточення: 3 дні.

У день госпіталізації

В день операції дитині не можна нічого  їсти. Можна рано-вранці дати їй випити чистої (кип'яченої або бутильованої) води. На операцію на дитину одягається чиста легенька і зручна білизна (футболка, трусики, колготи, піжама), не світлих кольорів, щоб не забруднити.

Дізнайтесь, яку анестезію робитимуть дитині. Скоріш за все, лікар-анестезіолог спочатку дасть дитині маску-інгаляцію, і тільки потім, коли малюк засне, поставить йому катетер і застосує загальну анестезію.

Після операції

Операція з видалення аденоїдів триває приблизно 1 годину. Відразу після операції дитину переведуть до післяопераційної палати (реанімацію). Малюк може поспати, а може відразу ж і прокинутися.

Через пару годин після операції вам дозволять напоїти малюка – невеликими порціями. І потім, якщо все йде добре, він зможе поїсти легку їжу – банан, йогурт, кашку, дитяче фруктове пюре. Візьміть воду і ці продукти з собою відразу. У день після операції дитині необхідно багато пити, але потроху, щоб не викликати блювоту.

Візьміть з собою книжки та ігри, щоб відволікти малюка від неприємних відчуттів. Розмовляйте з дитиною, читайте їй.

Які симптоми і відчуття можливі відразу після виходу з наркозу:

 • сонливість (якщо малюк хоче поспати, хай спить, скільки йому буде потрібно),
 • озноб (так буває не завжди, але трапляється і така індивідуальна реакція на анестезію),
 • запаморочення і втрата орієнтації в просторі (ці відчуття швидко проходять).

Якщо ви знаходитесь поруч, що дуже бажано, ви можете обійняти дитину, накрити її  ковдрою, якщо її морозить, зігріти і заспокоїти ласкавими словами.

Деякі дітки після операції, навіть уві сні, можуть плакати і кричати. Це не обов'язково через те, що їм боляче. Так може проявлятися дія анестезії.

Також у малюка може йти з носика кров. Покличте лікаря. Покажіть на серветці і хустинці, скільки її. Невелика кількість крові може йти ще протягом доби.

Так само, якщо малюк наковтався крові під час операції, у нього може початися блювота кров'ю. Не переживайте, це не є небезпечним.

Після операції можливе відчуття дискомфорту і болю в носику і горлі. Зазвичай воно проходить протягом декількох днів.

Післяопераційний період: що ще потрібно знати батькам

Протягом тижня після операції дитина не зможе відвідувати дитячий садок і ще протягом місяця для маляти не бажані сильні фізичні навантаження (спорт, танці). У всьому іншому, ведіть звичайний спосіб життя, лише остерігайтесь інфекцій.

Приблизно тиждень давайте дитині щадну, перетерту їжу – не гостру, не кислу, не гарячу і так далі. Міряйте температуру (вона не повинна підвищуватися) і стежте за загальним станом. У нормі дитині повинно ставати краще з кожним днем. Якщо вас щось непокоїть, проконсультуйтеся з лікарем.

Якщо малюк довгий час страждав від аденоїдиту і вже звик дихати ротом і спати з відкритим ротом, можливо, що і далі він робитиме так само. В цьому випадку вам потрібно звернутися до лора. Він розповість, що вам зробити – можливо, знадобляться заняття лікувальною фізкультурою або інші методи.

Автор: Яна Білецька

ответитьзадать вопрос
Смайлы
Добавить фото
7 комментариев
Oля Чумaк
Главный модератор СвітМам
Дуже корисна стаття, дякую! А ми й досі в режимі очікування. Після останнього візити до лора, (разом з ним) виришіли почекати з питанням про операцію до вересня.
Смайлы
Добавить фото
Оля
планирую
Минус 15 кг за 2 месяца http://bit.ly/15kg2m
Смайлы
Добавить фото
Оля
планирую
Минус 15 кг за 2 месяца http://bit.ly/15kg2m
Смайлы
Добавить фото
Оля
планирую
Минус 15 кг за 2 месяца http://bit.ly/15kg2m
Смайлы
Добавить фото
Оля
планирую
Минус 15 кг за 2 месяца http://bit.ly/15kg2m
Смайлы
Добавить фото
Оля
планирую
Минус 15 кг за 2 месяца http://bit.ly/15kg2m
Смайлы
Добавить фото
Оля
планирую
Минус 15 кг за 2 месяца http://bit.ly/15kg2m
Смайлы
Добавить фото

{ $nifTest}