главная опыт мам и экспертов 0-3 месяца слингоношение статьи экспертов Все про слінг та рюкзачок
Tanya Kur
   3628
11

Все про слінг та рюкзачок

З першим слінгом мені не пощастило. Я придбала його на курсах для вагітних на хвилі ентузіазму неофіта. Але він був дуже незручним. Через товстий валик, який мав би бути «подушкою» для голови мого малюка, цей слінг дуже погано регулювався: валик застрягав у кільцях і його не можна було правильно підтягнути.

Все про слінг та рюкзачок

Я вже було вирішила, що слінг – це «не наше», адже носити дитину, весь час підтримуючи її голівку та спинку рукою, було дуже незручно. Але тут кума принесла пакет речей після свого сина, і серед них був ще один слінг із кільцями, вже іншої фірми. Я спробувала і була приємно здивована – цей слінг носився значно краще. Ще пізніше я чи то виграла, чи то купила третій слінг із кільцями. От із ним нарешті зрозуміла, що це може бути дуже зручно!

Та ще й отримала консультацію з носіння на додачу. Аби я не спробувала аж три різних слінги, то так і була б переконана, що всі слінги з кільцями однакові і що це «не наше».

У мами біля серця

Педіатр-неонатолог Лідія Бабич однозначно висловлюється за слінгоносіння: «Слінг (особливо для новонароджених) створює дуже важливу близькість, при якій мама не відчуває себе прикутою до дитини і позбавленою волі. А малюк не опиняється на самоті. Ось це я вважаю найважливішим. Дитина ж не з шкідливості хоче контакту з мамою, це її потреба, безпека, запорука виживання.
Та, на жаль,  діти часто опиняються в такому становищі, коли вони плачем змушені вимагати «шматочок мами».

Такі мами потім ходять до педіатрів та неврологів і скаржаться на збудливість дитини, просять це полікувати. Просто є багато дітей, яких починають «не привчати до рук» ще в пологовому будинку. Пустушка і сповивання – кращий спосіб заспокоїти дитину, якій, насправді, потрібні мамині руки і тіло».

Отак і вийшло, що коляскою ми майже не користувалися. І я не відчула усіх «вигод» пересування у місті на колесах по вибоїнах, ямах, сходах і непристосованих до спуску бордюрах. Ні, моя дитина була при мені і їздила, прив’язана до мене, всюди.

Після слінга з кільцями, коли маля підросло, я придбала слінг-напівмай. Це такий май з укороченими зав’язками. Ми ходили у ньому досить довго, але дитина росла, і скоро мені вже стало тяжко її носити у маї.

Слінг-шарф я якось пропустила повз свій досвід, хоч знаю, що він є дуже зручним. По суті, у тих країнах, де збереглося «традиційне слінгоносіння», жінки користуються саме слінгом-шарфом. Тільки дещо коротшим, ніж у нас.

Індіанок із примотаними дітьми можна спостерігати у Мексиці, Гватемалі, Ладаці (Індія). Жінки садять дитину позаду себе і йдуть повноцінно працювати. Таким чином, малюк не розлучається з мамою і не має стресу від виходу мами на роботу.

Яку модель обрати для дитинки?

Про те, для якого віку який слінг підходить, нам розповіла слінгоконсультант, власниця майстерні з виготовлення слінгів та ергономічних рюкзаків «Леля» Аліна Яковенко.

«Для геть малявочок краще обирати слінг-шарф для тривалого носіння та слінг із кільцями для домашнього використання (доварити борщ, прикачати). Якщо планується годування в слінгу новонародженого, то це слінг із кільцями. Бо він, по-перше, легко знімається, якщо раптом виявилося, що заважає, по-друге, малого можна покласти в горизонтальне положення, яке потрібне для годування перші пару місяців.

У період між, приблизно, 7 кг і доки дитина піде, носити малюка в слінгу найважче. Тому на цей період дуже рекомендую довгий шарф, бо він найкраще розподіляє вагу. Якщо геть страшно шарфа, то можна його замінити май-слінгом.

Але симетрія в цей період дуже важлива, бо дитина ще погано групується, значить, здається важчою. При тривалому носінні мамі може бути важко. З віку, коли дитина вже вміє сидіти, можна користуватися рюкзаком.

Але на практиці, серед активних слінгомам рюкзак стає затребуваним, коли дитина вже мало хоче сидіти в слінгу і постійно стрибає із землі на руки і назад. Серед тих, хто боїться слінгів, рюкзак іде в хід, як тільки виконуються всі умови».

Слова слінгоконсультанта підтверджує і педіатр Лідія Бабич: «Для геть маленьких немовлят годяться різні варіанти положення «колиска». Для цього найкраще підійде слінг із кільцями та слінг-шарф.

Зручно користуватися слінгом у перші місяці також вдома. Поки дитина часто прикладається, можна потихеньку робити домашні справи, розташувавши малюка біля грудей за допомогою слінга. Такі дітки набагато спокійніші, адже у них є почуття «кокона».

Коли не треба мотати: рюкзаки

Слінги мають одну незручну особливість. Коли дитина починає ходити, то їй хочеться по триста разів за прогулянку спуститися вниз і піднятися на руки. Тут уже слінг не помотаєш… Тому настає час замислитися про рюкзачок. Якщо стосовно рюкзаків-переносок виникають дискусії щодо їх фізіологічності і корисності для дитини, то так звані ерго-рюкзачки отримують однозначне схвалення.

Ерго-рюкзачок фіксує дитину у фізіологічній позиції, а також правильно розподіляє вагу дитини по тілу мами. Спеціальний капюшон підтримує голову малечі, коли та спить. Тобто мамі не треба тримати голову рукою. Ну і рюкзак, звісно, зручний тим, що дитину можна витягати і саджати назад часто і без проблем.

Ерго-рюкзаки бувають різних цінових категорій. Одним із найбільш рекламованих і рекомендованих є рюкзак BabyBjorn, який позиціонується як ергономічний, але, по суті, таким не є. Його великий плюс – це можливість легко викладати дитину, яка спить.

Мами, які багато носять дітей, знають, наскільки це важливо. Бо викласти і не розбудити сонного малюка із звичайного ерго-рюкзака – це цілий квест. Також плюсом, за словами виробника, є можливість всадовити дитину «обличчям до світу», а багато які малюки люблять саме таку позицію маленького спостережника.

Мінусом є ціна. Цей рюкзак коштує стільки ж, скільки 60-ти літровий професійний рюкзак для трекінгу Millet відмінної якості. На щастя, в Україні шиються ерго-рюкзаки, які не тільки справді ЕРГО, але і значно дешевші та не гірші за оригінальні. Якщо хочеться придбати «справжній» рюкзак, то рекомендується Ergobaby.

Що стосується не ерго-рюкзаків, а звичайних «кенгурушок», то Аліна Яковенко налаштована досить критично: «Рюкзак-кенгуру не є фізіологічною переноскою, бо не дозволяє розташувати дитину в природній позі. Ніжки малюка в рюкзачках такого типу висять вниз. А тазова кістка вставляється в кульшовий суглоб під неправильним кутом. А якщо в цьому суглобі ще й проблеми є (дисплазія – це вроджена вада, яка діагностується у віці від 3 місяців до року), то наслідки можуть бути дуже сумними.

Окрім того оце положення ніжок + тверда спинка дають надто велике навантаження на нижній відділ хребта дитини. А м’язи спини ще не достатньо розвинені, щоб це навантаження взяти на себе. У результаті маємо неправильну позу і перевантажений хребет, що може відгукнутися і відразу і значно-значно пізніше – проблемами вже у зрілому віці.

Для мами рюкзачки такого типу теж не є дуже хорошими, оскільки:

  1. лямки вузькі і врізають,
  2. між дитиною і мамою є шар тканини, тобто дитина знаходиться на відстані. Центр ваги зміщений, мама більше відхиляється назад і отримує проблеми зі спиною (сутулиться, болять крижі),
  3. як правило, в подібних рюкзаках немає нижнього кріплення і все навантаження лягає на верх спини. Це банально важко.

Ще один мінус – неможливо погодувати грудьми, не виймаючи з переноски».

Коментар педіатра: «Сидяче, вертикальне положення можна використовувати, коли дитина вже сидить сама. Тобто вертикальне положення вже стає природним для неї, вона активна на прогулянці, а частину часу спить.

Якщо малюк засинає, то довго носити його сплячим у сидячій позі не потрібно. Все одно він не сидить рівно. Він не ворушиться уві сні і не може міняти положення тіла. Навіть із «підтримкою» спинки не потрібно надавати сидячу позу дитині 3-4 місяців на всю прогулянку (а це може бути 2-3 години)».

Працюючи і з ергономічними рюкзаками, і зі слінгами, Аліна може сказати про вибір фізіологічної переноски: «Рюкзак – це формочка. Він може не підійти або дитині, або мамі, або обом. Слінг –  універсальний. Він підходить всім, бо повністю пристосовується до дитини.

Рюкзак розподіляє вагу більше на стегна. Тому, якщо є якісь «жіночі» проблеми, то краще ним не користуватися. Також протипоказанням можуть бути неприємності з тазом, типу розходження, або сильний варикоз.

Це все не жорсткі протипоказання, звісно, але, скажімо так, ситуації, коли рюкзак носити небажано. В такому разі краще обрати слінг-шарф, слінг із кільцями або май-слінг – багато залежить від маминого запиту і стану її здоров’я.

Слінг-шарф розподіляє вагу максимально рівномірно на велику площу спини.

Май-слінг – це теж симетрична переноска, але в питаннях розподілення ваги відрізняється від шарфу, бо основну вагу дає на плечовий пояс і верхній відділ спини.

Слінг із кільцями – асиметричний, але дуже мобільний. Він швидко одягається, швидко знімається. А ще має чудове положення на стегні, яке забезпечує дитині максимальний огляд.

Тому треба дивитися на конкретну маму, чи нема у неї проблем зі спиною. А якщо є, то в якому місці. Щодо вибору переноски з точку зору дитини, то якщо ви зупинилися на ерго-рюкзаку, важливо, аби рюкзак-формочка малюку підходив.

Бо якщо не підходить, то досягти ідеальної фізіологічної пози буде майже неможливо. Окрім того, в місці застібання лямок тиск сильніший. Тому важливо, щоб спина була до нього готова, а значить маєте пам’ятати про вікові обмеження.

Але рюкзак одягається швидше за слінги, і це величезний плюс. І якщо сказати мамі, що слінг значно краще, а рюкзак не підходить, то вона, в результаті, рюкзак брати побоїться, а зі слінгом не захоче заморочуватися, і тому теж його не візьме... То хай краще носить в рюкзаку, ніж залишає дитину кричати у візочку. Або таскає на руках, перекошуючись і перевантажуючи собі спину.

Але завжди (!) обов’язково (!) треба слідкувати за фізіологічністю пози, і за тим, щоб і слінг, і рюкзак були гарно підтягнуті».

Що б мама не вибрала, а все ж краще носити, ніж возити. Тато, який носить дитину, відчуває свою відповідальність за маля, налагоджує контакт. Мама стає мобільнішою і, водночас, дає дитині відчуття близькості. І всі задоволені!

Автор: Настя Мельниченко

ответитьзадать вопрос
Смайлы
Добавить фото
70 комментариев
Аліна Яковенко
Слингоконсультант
прямо зараз - вебінар про причини болю в спині! http://mns-online.org/2014/online.html на скільки я розумію, буде розказано чому і що з тим робити, а точніше, що не робити
Смайлы
Добавить фото
Dobra Kobra
кобры добры
как ребенок чувствует себя в кенгуру

Смайлы
Добавить фото
Даша 大火子 – Охико
планирую
Минусом бебибьёрн есть не цена а то что оно банальная кенгуру. У них одна модель эрго и то слишком узкая. И в плюс отнести положение вперед лицом когда это вообще не физиологичное положение и к эрго неимеет ничего общего....
Смайлы
Добавить фото
Наталка Гура-Корецька
2 мальчика и 1 девочка
Бэбиборн только сбивает людей, потом путают эрго с галимыми кенгурятниками.Ну и плюсом положение лицом к миру не может быть по определению
Dobra Kobra
кобры добры
я бы сказала, что это банальное г-но
Екатерина Б
планирую
Девочки,у каждого свое мнение по слингам и рюкзакам. Чего нападать на тех, кто совершенно адекватно говорит, что это тоже не лучший вариант, например, из-за спины мамы?
Если вам хорошо, то это не значит, что противники этого - полные идиоты!
Я не смогла носить, малой родился тяжелым и быстро набирал и спина у меня больная уже много лет. Пару попыток походить так, закончились дикими болями в пояснице и массажем. Даже на руках легче лично мне носить.

ПС и ребенку моему ни в слинге, ни в рюкзаке не понравилось - надо было его насильно туда продолжать пихать?
Смайлы
Добавить фото
Даша 大火子 – Охико
планирую
Ну так и у первой и у второй группы должны быть высказывания уважающие мнения друг друга) я себе спину коляской сорвала, пока пхала ее на 6й этаж без лифта. И ребенок там плакал что ж мне теперь насильно его трусть было там? Я никого не заставляю носить в слинге. Мне было удобнее и точка. Но если будут говорить что это не удобно и ужас ужас я буду спорить. Логично же. Как и Вы будуте спорить со мной если я буду Вам доказывать чо коляска это издевательство как над мамой так и над ребенком
Екатерина Б
планирую
Ваше личное мнение, что коляска это зло. Не дурак же придумал ее
И да, я так же тягаю 10 кг ребенка и 7 кг коляски на 5 этаж, но при этом мне лично так легче, чем слинг.
Конечно, каждый имеет свое мнение, но нападать сразу - некорректно.
Яркий пример, спросила тут в сообществе,может ли кто термос на лето рекомендовать, чтоб в экстренных случаях молоко летом можно было часик-два там подержать. Мне чуть голову не оторвали и устроили истерику, что я сволочь такая должна кормить грудью хоть посреди Крещатика и не имею прав давать ребенку молоко сцеженное
Я про одно, а на меня сразу напало полособщества
Лети Ввысь
1 девочка
Поддержу. Свобода мысли и действия должна быть у каждого.
Марі К.
Ыч
Мне их нападки понятны) Мама есть, грудь есть, какой термос? Да никакой)
Лети Ввысь
1 девочка
Все же мы разные. Кому-то в силу каких-то причин неудобно кормить грудью на публике. Ну и пусть кормит так, как считает нужным. Лично я бы кормила.
Лети Ввысь
1 девочка
в смысле, грудью кормила бы
Екатерина Б
планирую
Ок, простой вопрос - мама уходит на осмотр к нескольким врачам надолго и ребенка в больницу брать ну очень глупо. Он с папой. Что ему есть? Воду?
И подобные ситуации. И более серьезные.
Екатерина Б
планирую
Мама лечит разваленный зуб под анестезией и ставить мосты и коронки - долго. Садить ребенка в стоматологическое кресло и давать молоко с анестезией? Или дать сцеженное заранее? (Летом! Потому и термос нужен, чтоб не пропало)
Марі К.
Ыч
Как бы мама попала в больницу и мама вышла на крещатик погулять ситуации немного разные.
Марі К.
Ыч
Анастезию просить совместимую с гв, я кормила сразу, ребенок был рядом со мной на руках у бабушки, могла приложить в любой момент.
Юлия Кипиш
Просто мне позарез нужно, что бы иногда случалось нечто из ряда вон...
когда мне надо было отлучится - меня мои мужчины ждали где то неподалеку. при необходимости я выходила и кормила.
Екатерина Б
планирую
Это примеры, разные. К словам нет смысла придираться.
Екатерина Б
планирую
Ну в общем пример на другую тему тоже самое показал
Кто не делает как большинство, тот дурак. Есть единое мнение и другое не принимается
Эх, жаль что все такие категоричные и нетерпимые к точке зрения других людей.
Марі К.
Ыч
Мне правда бы очень хотелось, чтоб в таких вопросах, как кормление грудью мамы были категоричны.
Юлия Кипиш
Просто мне позарез нужно, что бы иногда случалось нечто из ряда вон...
я поделилась своим опытом.
не было ни одного слова осуждающего вас и ваши методы воспитания.
вы видите только то, что хотите видеть.
Марі К.
Ыч
К слован нет смысла цепляться, есть смысл в каждой отдельной ситуации найти возможность покормить ребенка грудью.
Dobra Kobra
кобры добры
если на руках носить легче, чем в слинге - это значит, что вы слинг вы "засовывали" неправильно
Dobra Kobra
кобры добры
если большинство говорит о чем-то то не обязательно повторять за ним, но, может, стоит прислушаться? возможно, у людей есть опыт полезный и знания и ими готовы поделиться? а может, если попробуете вам понравится даже? и будет лучше и легче?
но этого не узнаешь не попробовав....это как рассуждать о вкусе устриц не пробовавши их
Екатерина Б
планирую
Юлия, я к Вам не придиралась последний мой комментарий - общего характера.
Екатерина Б
планирую
Ну вот я как раз и писала, что пробовала и слинг, и рюкзак - ни мне лично, ни малышу не понравилось. Но это только наш опыт! Я знаю многих, кому они здорово помогают в жизни и слава Богу, но это не значит, что такие как я - неправы
Dobra Kobra
кобры добры
чуть ниже мой коммент прочитайте))) если вам на руках легче, а в слинге спина болела - значит мотали неправильно
Екатерина Б
планирую
Мне помогали опытные люди, но не итог один и тот же
Dobra Kobra
кобры добры
мдя....не знаю, конечно...знаю я мамочек которым помогали "опытные консультанты по ГВ" и в итоге "молоко пропало"...

впрочем, дело вкуса, конечно....никто ж не заставляет силой носить в слинге, правда?
Екатерина Б
планирую
Правда , но и тыкать носом, что "ничего ты дурочка не понимаешь, это самое правильное и точка!" - нельзя. Это не к Вам лично комментарий
Dobra Kobra
кобры добры
ну это действительно самое правильное))))))с этим ничего не поделаешь

но каждая мама принимает решение сама...я вот коляской начала пользоваться с 10 мес только,немного неудобно,но я ей использую для перевозки грузов-игрушек на площадку и продуктов из магазина)
Наталка Гура-Корецька
2 мальчика и 1 девочка
Тут підтримаю, я поначалу частенько зціженим молоком годувала, поки не навчилась годувати двох заразом, бувало, що і з собою брала.Спочатку це було реально зручно.Потім така необхідність відпала.Але допускаю, що бувають ситуації, коли це може знадобитися.Хоча сама годую цицею на Хрещатику, в слінгу і годувальному одязі
Евгения Боровчук
1 девочка
Вы спорите, даже когда не говорят, что это ужас, ужас, ужас.
Евгения Боровчук
1 девочка
Мамы часто со слингами перебарщивают и напрочь забывают о себе. Мне странно слышать, когда люди практически не пользуются коляской, а носят ребенка на себе. Это же нагрузка на позвоночник, которая постоянно увеличивается.
Смайлы
Добавить фото
Марі К.
Ыч
Я не пользуюсь коляской, страшно?)
Евгения Боровчук
1 девочка
Не пользуйтесь - это же ваша спина, вам и решать)))
Даша 大火子 – Охико
планирую
Которая ПОСТЕПЕННО РАВНОМЕРНО увеличивается) у меня квасивая накаченная спина, и спинные сиськи не висят, страшно?)
Евгения Боровчук
1 девочка
Я что, где-то написала страшно?
Нагрузка не всегда постепенно увеличивается, иногда очень быстро. Например, с 4,5 кг до 9 кг за 6 месяцев (племяш у меня такой)))).
А что за спинные сиськи? Складки по боках? Если да, то их нет и на не накаченных спинах. Они появляются у полных людей. т.к. это жир, а не мышцы.
Аліна Яковенко
Слингоконсультант
Навантаження збільшується поступово і це, при правильному носінні позитив. Досліджуючи тему сколіозу і інших проблем зі спиною, я неоноразово спілкувалася з мамами, які говорили, що слінгоносіння суттєво покращило стан їхньої спини. це пов’язано з тим, що м"язи тренуються і стають достатньо сильними, щоб тримати хребет так, як він має бути. А велике навантаження на спину, це коли мама дує на холодну воду, боїться привчити дитину до рук, а потім річного карапуза, у якого ріжуться зуби, і який дає жару всім, бо йому погано, і якому вже ну ніяк не відмовиш в увазі, починаєш різко тягати на руках. от тоді і можна спину зірвати. от тоді не здорово, навіть небезпечно. набір же 4,5 кг ваги за півроку - це насправді дуже плавний набір, який зовсім не є загрозою!
Наталка Гура-Корецька
2 мальчика и 1 девочка
Ношение кошяски с ребёнком на своём горбу при отсутствии лифта/бордюра/места для прогулки рядом с додом и т.д. тоже нагрузка на позвоночникМы вот тоже без колясок были и вот как-то ну совсем не страдали от этого
Даша 大火子 – Охико
планирую
Ну он же эти килограмы не за один день набрал? Мой тоже в 6 мес 9 кг весил. И ничего. Даже на тринажерах вес добавляют постепенно но больше чем набирает ребенок...самое максимальное это прям жир жир это 200 грам в неделю и то только первые месяцы...
Dobra Kobra
кобры добры
йо! мой позвоночник не пострадал за год и о себе я не забыла, я - терминатор, а что самое страшное - нас таких много
Евгения Боровчук
1 девочка
ну если вы рожали сами, то вам постепенно, конечно. Но если было КС, то нагрузка далеко не постепенная, т.к. в первые месяцы ребёнка (лично я) носят на руках мало.
И к моменту, когда уже можно носить ребёнка подольше, то он уже и весит по больше.
Хотя может есть мамочки, которые ребёнка и после операции с рук не спускают и носят постоянно. Но это дело каждого.
Евгения Боровчук
1 девочка
Коляску на горбу носить? Зачем? Ее всегда можно катить. Я лично никогда коляску не носила.
"Мы вот тоже без колясок были и вот как-то ну совсем не страдали от этого" - вы - это кто? Ваше поколение или ваши дети? Моё поколение всё в колясках ездило и как-то без слингов совсем не страдали

Лично я считаю, что слинг удобно носить дома, когда малыш просится на руки, а маме надо домашними делами заниматься или на улицу, когда маме надо куда-то поехать или быстро сходить. Но на прогулке (опять же лично мне) лучше использовать коляску. Да, если нет лифта, то в слинге можно нести ребёнка и по ступенькам спускать коляску
Оля Пастух
Хай завжди будуть мами!
Дякую за таку детальну розповідь! Я мала лише рюкзачок. Коли уже діти виросли, одяг пороздавала, з рюкзачком ще дуууже довго не могла розлучитись. Він дійсно був величезним полегшенням і залишався найдушевнішою пам"яткою з раннього дитинства моїх дітей.
Смайлы
Добавить фото
Пані Мишка
1 мальчик
Автопереклад жесть
Смайлы
Добавить фото
Марі К.
Ыч
"Дитина ж не з шкідливості хоче контакту з мамою"))
Настя Мельниченко
2 мальчика
тобто? який автопереклад? стаття написана українською. перекладала тільки коментарі педіатра, та й то, наче вичитувала їх потім.
Юлия Кипиш
Просто мне позарез нужно, что бы иногда случалось нечто из ряда вон...
Есть замечания и к тексту, и к картинкам.
В общем, как, и во многих общеобразовательных статьях. (не только о слингах, но и обо всем другом).
Радует, что слинги описаны, как помощники, а не как нечто страшное )))
Смайлы
Добавить фото
Світ Мам
Для лучших мам!
Юля, замечания - это прекрасно. Но СвитМам хорош тем, что Вы всегда можете написать свою статью и подробно изложить свое мнение по любому поводу
Юлия Кипиш
Просто мне позарез нужно, что бы иногда случалось нечто из ряда вон...
я не писатель, но я подумаю
Марі К.
Ыч
А кем наиболее рекомендуется Бебибёрн?
Смайлы
Добавить фото
Dobra Kobra
кобры добры
производителями бебибьерна ,ессно
Марі К.
Ыч
я подозревала
Лети Ввысь
1 девочка
Я люблю и коляску, и эрго-рюкзак, и теперь еще велик с ручкой. Всё это актуально в разных ситуациях.
Смайлы
Добавить фото
Юлия Кипиш
Просто мне позарез нужно, что бы иногда случалось нечто из ряда вон...
а я не вижу смысла в велике с ручкой
(ребенок педали не крутит, а сидеть в коляске гораздо удобнее (еще и лечь можно). управлять великом сложнее. плюсов не вижу)
может, вы расскажете, когда он удобнее, чем коляска?
Лети Ввысь
1 девочка
конечно. когда ребенок уже не спит на прогулках - велик самое оно. это ж надо видеть с каким важным видом малявка на нём ездит. а обзор какой - смотри куда хочешь )))
Лети Ввысь
1 девочка
после появления велика в сторону коляски и не смотрит. только выходит в коридор, бегом на велик лезет, не отцепишь)))
Екатерина Б
планирую
Опять же безопасней через дорогу перевезти малышню, если с ручкой
Dobra Kobra
кобры добры
аналогично....велика с ручкой я не поняла....филиал коляски, нов нем ребенок не может спать,а когда уже коляска не нужна - то и ручка в велике....
Наталка Гура-Корецька
2 мальчика и 1 девочка
А мені вєлік з ручкою дуже сподобався несподівано з моїми.Раніше, працюючі нянею я їх ненавиділа, бо мені був незручний як виявилось конкретно той вєлік.Але мої малі стали на них заглядатися, і я здалася, але взяла той, що більш схожий на вєлік, а не на коляску.І як же мені виявилося зручно!
Юлия Кипиш
Просто мне позарез нужно, что бы иногда случалось нечто из ряда вон...
а есть коляски без ручки?
Марі К.
Ыч
На веревочке
Юлия Кипиш
Просто мне позарез нужно, что бы иногда случалось нечто из ряда вон...

Наталка Гура-Корецька
2 мальчика и 1 девочка
Юль, а на самом деле такие велики очень удобны, не все, конечно, Лексусы и иже с ними не выношу, но в принципе, очень классно, мои в коляске ехвть отказывались наотрез, А ВЕЛИК ОБОЖАЛИ, просто потому что велик
Юлия Кипиш
Просто мне позарез нужно, что бы иногда случалось нечто из ряда вон...
может, с 3м ребенком мне удастся попробовать что это такое
Оля *o*
1 девочка
расскажу свою историю. Когда я впервые зашла на СМ, у меня уже была беби бйерн. Но, муж не разрешал носить в ней ребенка (хвала ему) до 6 мес. В то далекое время, когда еще не было 2х версий сайта, дискуссии были еще живее) вот и я наткнулась на вопрос про кенгуру. Девушка спрашивала сколько можно ребенка в нем носить. Ну, можете представить, что было в комментах. Что удивительно, НИКТО не сказал конструктива, не ответил на вопрос в нормальном русле. несколько мамаш сгруппировались в кучку и просто высмеивали автора. Поэтому, тогда, меня такие ответы не разубедили в том, что кенгуру-зло, а наоборот, мол, денег нет у других и все. НО! В этом Бебибйерне я просто не смогла носить ребенка больше 10 мин. одела 1 раз и все. А нужно было нам лететь на отдых с пересадками, и коляску не брать. Вот одна смамочка одолжила мне свой эрго! И я почувствовала себя такой дурооооой! Как же легко в нем было носить дочку! А это 11 кг уже было) Я просто не хотела его снимать! На своем опыте почувствовала разницу, теперь всем рассказываю, кого вижу с кенгуру)
Смайлы
Добавить фото
Nana
Щастя складається з дрібниць!
Відмінна стаття! На щастя я вже приєдналася до когорти слінгомам)
Смайлы
Добавить фото
Настя Мельниченко
2 мальчика
отета коментарів понаписували... мамочкі...
Смайлы
Добавить фото
Наталка Гура-Корецька
2 мальчика и 1 девочка
Радій, тепер ти популярний автор
Смайлы
Добавить фото

{ $nifTest}