главная опыт мам и экспертов I триместр витамины статьи экспертов Чому потрібні вітаміни...
Ольга Зірка
   16399
10

Чому потрібні вітаміни для вагітних?

Вітамін А (ретинол) - під час вагітності забезпечує ріст плода. При його дефіциті в матері виникає сухість внутрішніх покривів піхви, знижується імунітет, спостерігається схильність до бронхолегочним захворювань. Крім того, недолік вітаміну А негативно позначається на зовнішньому вигляді: з'являються вугрова висипка і фурункули, порушується структура волосся, уповільнюється їхній ріст. Норма - 1-1,2 мг на добу.

Чому потрібні вітаміни для вагітних?

Вітамін С (аскорбінова кислота) - покращує засвоєння заліза, зміцнює імунітет.Її недолік супроводжується постійним відчуттям втоми. Фізіологічний рівень вітаміну С в крові вагітної важливий для формування плаценти. Норма - 90-100 мг на добу.

Вітамін Д (кальциферол) необхідний для засвоєння організмом кальцію і фосфору, без яких неможливе формування кісток і зубів. Попереджає розвиток рахіту у новонароджених. При його недоліку у вагітних спостерігаються підвищена нервова збудливість, судоми литкових м'язів, руйнування зубів. Норма - 10 мкг на добу.

 Вітамін Е (токоферол) - захищає від стресів, м'язової слабості й анемії. Норма - 10-15 мг на добу.

 Вітамін К бере участь у згортанні крові й обміні речовин кісткової тканини. При його недоліку в породілей можливі рясні кровотечі, а в немовлят - розвиток геморагічної хвороби. Особливо важливий на останній стадії вагітності. Норма - 65 мкг на добу.

Вітамін В1 (тіамін) - необхідний вагітним для підтримки нормального апетиту і сну, забезпечення енергією м'язових і нервових тканин плода. При його недоліку спостерігається дратівливість, м'язова слабкість, швидка стомлюваність. Можливі набряки й порушення роботи серця. Норма - 1,5-1,мг на добу.

 Вітамін В2 (рибофлавін) - захищає від анемії, сприяє нормальному розвитку плоду. Недолік приведе до передчасних пологів і появи в дітей вроджених аномалій. У вагітних при дефіциті вітаміну В2 може з'явитися себорейний дерматит. Норма - 1,6-2,0 мг на добу.

Вітамін В6 (піридоксин). Його недостача найчастіше позначається токсикозами на ранніх стадіях вагітності. Особливо важливий для жінок, пользовавших до вагітності оральними контрацептивами, які виснажують запас піридоксину в організмі. При його недоліку в немовлят спостерігаються судороги й порушення процесів гальмування центральної нервової системи. Норма - 2,0-2,2 мг на добу.

 Вітамін В12 (кобаламін) - необхідний для нормального розвитку в плода нервової і кровоносної систем. При його недоліку в майбутніх мам спостерігаються запаморочення, слабкість, недокрів'я, порушення серцебиття. Норма - 4 мкг на добу.

 Вітамін РР (ніацин) - важливий для розвитку нервової системи, м'язової тканини. Бере участь у забезпеченні організму матері й плода енергією. Недолік ніацину у вагітної супроводжується втратою апетиту, порушенням стільця, вираженою блідістю, зниженням ваги. Норма - 19-20 мг на добу.

 Фолієва кислота - забезпечує потрібну швидкість росту і розвитку плоду. Фолієва кислота призначається лікарем всім вагітним незалежно від раціону харчування. Норма - 600 мкг на добу.

 Пантотенова кислота - бере участь в обміні жирів і вуглеводів, регулює утворення статевих гормонів. При її недоліку можливо раннє посивіння і випадання волосся,лущення шкіри Норма - 4-7 мг на добу.

 Біотин - нормалізує обмін жирів і вуглеводів. При його недоліку у вагітних підсилюються нудота й втрата апетиту спостерігаються сонливість і млявість. Норма - 30-100 мкг на добу.

Я так розумію, у мене був брак вітамунів Д та В1...

Лікарка із ЖК спочатку приписала Прегнавіт: "Найкращі полвітаміни!". Черз місяць - інші "Найкращі полівітаміни!". І так щомісяця... Я втомилася купувати нові "найкащі" упаковки (а ми знаємо, що це задоволення не з дешевих) і шукати логіку у лікарняних приписах - так і "сиділа" на Прегнавіті.

Які вітаміни Вам до вподоби?

ответитьзадать вопрос
Смайлы
Добавить фото
28 комментариев
Grinch (ᵔ.ᵔ)
Модератор СвітМам
А ещё забыли написать, что переизбыток витамина А в начали беременности ведёт к порокам развития плода. А витамин D на поздних сроках ускоряет старение плаценты
С Сашкой я пила Элевит, а сейчас перешла на более экономичный вариант - Пренатал Витрум. На последних неделях врач отменил мне витаминные препараты (причина - всё тоже старение плаценты,.. хотя рожала я с нулевой степенью старения), точно так же планирую поступить и сейчас.
Смайлы
Добавить фото
Алла Малахова
1 мальчик и 1 девочка
все правильно!!! Витрум Пренатал можно и нужно пить всю беременность и период лактации, а вот Витрум Пренатал Форте не желательно. Я еще на разных сроках добавляла кальций и железо.
Ольга Зірка
1 мальчик
Я й не знала про таке Як все ж таки добре, що коли я була вагітна, то не мала Інтернету!
Алена Савченко
2 мальчика
Я тоже пила и пью Пренатал Витрум.
Настя Олейник
2 девочки
Я в период планирования и 2 триместра пила витрум пренатал форте,они самые близкие по составу к элевит,а весной и лето кушала овощи,фрукты и ягоды!!!
Смайлы
Добавить фото
Светлана Svetly4kova
1 девочка
интересно, а мой врач сказал никаких витаминов в таблетках. А я считаю что витамины нужны .
Смайлы
Добавить фото
Катя Паньків
1 мальчик
ваш лікар - розумна людина!
харчуватися треба повноцінно. цього достатно!!
Ольга Зірка
1 мальчик
Ще б мати змогу ПОВНОЦІННО харчуватися Ти часто зустрічала людей, які вживають повну норму вітамінів (та й інших необхідних речовин)?
Катя Паньків
1 мальчик
Оля, організм першим ділом все одно віддасть все корисне малечіку, а вже потім тобі
Це природа.
А зайві синтетичні вітаміни ні до чого.
Ольга Зірка
1 мальчик
Тобто - раціон ідеально насичений природними вітамінами, необхідними для розвитку маляти? Можливо, у когось така ідилія і буває - я не зустрічала
Катя Паньків
1 мальчик
каюсь, я пила кальцій
здорова дитина народилась без всяких вітамінок.
я пів вагітності бутербродами гарячими харчувалася. могла серед ночі встати - так хотілося))))
кожному своє))
Ольга Зірка
1 мальчик
Угу - юний організм
Ирэна Бандера
беременна на 40 неделе
Я тоже так думала! На одном сайте прочитала,что если все ок и питание правильное то ни один нормальный врач не выпишет эти комплексы, так как многие из этих витаминовне усваиваются вместе!!!!!!!!
Ирэна Бандера
беременна на 40 неделе
Я думаю когда врач говорит не принимать витаминные припараты то он знает почему!
Анастасия Л
2 мальчика
я пила элевит и сейчас пью, когда не забываю
Смайлы
Добавить фото
Оля Пастух
Ой, давно це було з нами! Це прегнавіт - там, де кенгуру його рекламує? Вже й не пам"ятаю. Оце я приймала.
Оце завжди треба враховувати при думці про вітаміни: їхній надлишок може бути ще небезпечнішим, ніж недостатність.
Цікаво: коли люди були переконані, що все необхідне отримують із їжею, ніколи не говорилося про надлишок вітамінів. Ця проблема прийшла зі штучними полівітамінами? Чи з розвитком фармакології?
Смайлы
Добавить фото
Grinch (ᵔ.ᵔ)
Модератор СвітМам
Ну, да, скорее всего, виной именно синтетические витамины. Но, если принимать их грамотно и не превышать терапевтических доз, то переизбытка быть не может. А сбалансировать своё питание, как по мне, сложно. Тем более многие витамины усваиваются только при определённых условиях (к примеру, витамин А только в связке с жиром) и даже самый витаминизированный продукт может пройти впустую. Как по мне, выпил таблетку и живёшь спокойно, что и для твоего организма и для организма малыша всего хватает!
Анастасия Л
2 мальчика
просто надо делать перерыв в приеме витаминов, например, три недели пьешь, неделю не пьешь
Смайлы
Добавить фото
Ольга Зірка
1 мальчик
У мене так приблизно і виходило - голова із діркою
Christine Qan'aan
Тренер по Пилатесу, ведущая трансформационых игр, любимая жена и мама троих...
никакие )))) ни разу не пила витамины для беременных...
Смайлы
Добавить фото
Елена Стрелец
А мне здесь просто прописали кальцый и фолиевую для начала а с 15-недели прописали пить комплекс витаминный он здесь в шипучках таких как аспирин есть продают кидаеш в стакан воды я пробовала вкусно но ито 3-раза в неделю не чаще.
Смайлы
Добавить фото
Алла Малахова
1 мальчик и 1 девочка
странно, ведь во все шипучки входит сода...
Oля Чумaк
Главный модератор СвітМам
Я пила "Алфавит-мама", а потом Пренатал Витрум
Смайлы
Добавить фото
-Tinka- -Tinka-
1 мальчик и 1 девочка
во время первой беременности пила еще до зачатия фолиевую кислоту, потом недель с 10 пила Прегнакеа, закончилась упаковка 60 штук и больше не покупала.
Со вторым масиком тоже недель с 10-12 стала пить витамины, купила Прегнавит. Бывает, что забываю выпить. Всреднем 2 дня выпью, нат ретий забуду. Или могу забыть пила или не пила
в 16 недель мне еще посоветовали дополнительно кальций пить, т.к. идет активное формирование костей малыша, они как раз насыщаются кальцием.
Смайлы
Добавить фото
Ирэна Бандера
беременна на 40 неделе
А я еще в начале беременности купила элевит но попить мне его не удалось так как врач запретил любые витамины кроме Е и фолиевой кислоты и то до 12 недель, все остальное в правильном питании...после я уехала в Италию к мужу и здесь врач сказал только правильное питание!!! Вот только месяц назад выписал железо!
Смайлы
Добавить фото
Елена Чернихова
1 мальчик
Сейчас зима, витамины-то всё равно нужны, где их сейчас натуральные возьмёшь?
Сейчас я на 12 неделе. Когда только ставала на учёт, врач сказала пить Фолио (фолиевая кислота с йодом) только до 12 недели. Сейчас я другого врача, за витамины ничего не говорили и не спрашивали, пью ли я что-либо. Но я понимаю, что зимой они нужны. Какие лучше всего принимать, посоветуйте?
Смайлы
Добавить фото
Алена
Я пила фолієву кислоту і вітамін Е, але потім, починаючи з другого триместру вагітності, взагалі не пила ніяких вітамінних комплексів) Просто повноцінно харчувалась, включаючи в свій щоденний раціон овочі і фрукти! І дитинка народилась здоровенькою)
Смайлы
Добавить фото
Ірина Замкова
1 девочка
Мені у пологовому рекомендували Магне В6. Ці вітаміни вживають і під час планування вагітності. Та я відмовилась від будь-яких медичних препаратів. На мій погляд, здоровий спосіб життя, хороше харчування та віра у власне здоров'я не змусять втручатись в організм медичним препаратам. Завжди намагаюсь повністю довіряти власному тілу)
Смайлы
Добавить фото

{ $nifTest}