2-3 года (1486) / болезни желудочно-кишечного тракта (16)
главная опыт мам и экспертов 2-3 года болезни желудочно-кишечного тракта вопросы и ответы запори в 2-ної дитини
Лена
   269
0

запори в 2-ної дитини

доброго дня)) підкажіть, будь-ласка, дитині 2 рочки, їсть все, зараз особливо свіжі овочі та фрукти, але постійно страждає запорами... буваю не може сходити в туалет 3-5 днів, без допомоги... даю дуфалак, роблю клізми, так як дитина дується як в туалет і плаче, каже, що болить животик... що це може бути і як з цим боротись??? можливо в когось були подібні проблеми, дякую заздалегідь за відповіді)))

ответитьзадать вопрос
Смайлы
Добавить фото
4 комментариев
Надежда Унич
Добрий вечір.
У наданій Вами інформації, на жаль, відсутні дані про те, як довго тривають закрепи у дитини, чи звертались Ви до лікаря-педіатра чи дитячого гастроентеролога з цього приводу, чи робили Ви акцент на включення в харчовий раціон дитини саме тих продуктів, які усувають закрепи (буряк, гарбуз, чорнослив, курага, дитячий одноденний кефір тощо).
При закрепах ефективним буває вживання натщесерце (по-російськи – натощак) кип’яченої води кімнатної температури. Дитині такого віку можна дати 30-50 мл води (максимум – 100 мл). Ця процедура сприяє активації діяльності шлунково-кишкового тракту.
У більшості випадків при закрепах у дітей ефективними є препарат Дуфалак та його аналоги (Нормолакт, Нормазе), дієтична корекція, рідше – дитячі гліцеринові свічки. Не рекомендується часто використовувати клізми при закрепах у дітей (лише за показаннями).
Якщо у дитини закрепи тривають стійко, супроводжуються болями в животі та значним натужуванням і вимагають застосування клізми, то необхідно виключити можливість органічної патології. При такій патології порушена анатомічна будова та структура певних відділів шлунково-кишкового тракту, частіш за все товстого кишечника. Ця патологія переважно вродженого характеру. До таких патологій належать хвороба Гіршпрунга (значне звуження просвіту товстого кишечника), доліхосігма (значне подовження сигмовидної кишки), мегаректум (значне розширення вихідного відділу прямої кишки) тощо. При подібних патологіях створюються механічні перешкоди для нормального переміщення вмісту кишечника, закрепи спочатку стають залежними від клізми, а потім ця процедура перестає бути ефективною і потребує хірургічної корекції.
Всі клізмозалежні закрепи є показанням для консультації дитини у кваліфікованого та досвідченого дитячого хірурга. Для обстеження використовується контрастна іригографія, яка дає змогу на рентген-знімках виключити чи встановити будь-яку патологію, що вказана вище.
Я раджу Вам звернутися до кваліфікованих дитячого гастроентеролога та дитячого хірурга в одному із великих лікувально-профілактичних закладів (рівень обласного центру або м. Києва).
Смайлы
Добавить фото
Оля
беременна на 20 неделе
Минус 15 кг за 2 месяца http://bit.ly/15kg2m
Смайлы
Добавить фото
Oля Чумaк
Главный модератор СвітМам
Подскажите, а как долго это длится?
Смайлы
Добавить фото

{ $nifTest}